21 Eylül 2016 12:17:18 | Son Güncelleme: 21 Eylül 2016 12:18:09

Türkiye’nin İlk Elektrikli Yerli Minibüsü Jest, Hannover’de Görücüye Çıktı

Karsan, tasarım ödüllü yerli minibüsü Jest’in seri üretime hazır elektrikli versiyonunu, ilk kez kez IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda görücüye çıkardı.

 

 

Karsan, tasarım ödüllü yerli minibüsü Jest’in seri üretime hazır elektrikli versiyonunu, ilk kez kez IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda görücüye çıkardı.

 

 

Karsan, Türkiye’nin ilk yerli ve elektrikli minibüs modelini dünyanın en önemli ticari araç fuarlarından biri olan IAA Hannover’de tanıttı. Yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olan Karsan Jest’in elektrikli versiyonunun dünya tanıtım etkinliğiyle ilgili görüşlerini ifade eden Karsan CEO’su Okan Baş, “Türkiye’de ilk kez geliştirilip üretilen elektrikli minibüs modelini hayata geçirmek ve bunu Avrupa’nın en önemli fuarlarından birinde görücüye çıkartmak Karsan’a nasip oldu. Bunun için emek veren tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

okan-bas

 

“Türkiye’nin yerli üretim özelliği taşıyan ilk elektrikli minibüsü”

165 km’lik menzile sahip olan sıfır emisyonlu, elektrikli Karsan Jest’in menzil uzatıcı ek sistemler ile toplam menzilinin 300 km’nin üzerine çıkabildiğine dikkat çeken Karsan CEO’su Okan Baş, “Seri üretime hazır, sıfır emisyonlu elektrikli Karsan Jest, aynı zamanda ülkemizin yerli üretim özelliği taşıyan ilk elektrikli minibüs modeli olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Tekerlekli sandalye alabilen, fabrika çıkışlı ilk elektrikli minibüs unvanına da sahip Karsan Jest, tüm ülkeler için dar şehir yollarında kullanıcılar için en çevreci çözümü sunuyor. 80 km/s’lik maksimum hıza sahip elektrikli Jest’i öncelikle burada tanıtarak farklı ülkelerden siparişler alabilmeyi arzu ediyoruz” diyerek sözlerini sürdürdü.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak