DOLAR

28,9227$% 0.07

EURO

31,4734% 0.02

STERLİN

36,7065£% -0.14

GRAM ALTIN

1.925,52%0,09

ONS

2.071,27%0,03

BİTCOİN

1205268฿%5.50444

ETHEREUM

64670Ξ%3.5334

a
  • Vidyoto
  • Fiat
  • Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası Fiat Oldu

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası Fiat Oldu

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası Fiat Oldu
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Gerçekleştirdiği 121 bin 254 adetlik satış rakamı ve  yüzde 16,4 pazar payı ile Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası Fiat Oldu.

 

Fiat Doblo Trekking

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM
REKLAM

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası Fiat Oldu

 

Türkiye otomotiv pazarında 73 bin 81 adet otomobil, 48 bin 173 adet ticari araç olmak üzere toplamda 121 bin 254 adetlik satış gerçekleştirerek ve toplam pazardan yüzde 16,4 pay almayı başararak Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası Fiat Oldu. Fiat Egea, 2015 yılında gerçekleştirilen lansmanından itibaren sürdürdüğü liderliğini bırakmadı ve 6’ncı kez “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” oldu. Fiat Doblo da “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Hafif Ticari Aracı” olmayı başardı.

 

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, 2019 yılından bu yana sürdürdükleri toplam pazar liderliğinden ötürü memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Aytaç; “Fiat Markası üç senedir toplam pazardaki liderliğini sürdürüyor. Ekonomide ve sosyal hayatımızda pek çok belirsizliğin yaşandığı, zorlu geçen 2021 yılını, hedeflerimiz paralelinde, 121.254 adet gibi oldukça yüksek bir satış rakamı ve yüzde 16,4 pazar payı ile yine lider kapatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başarımızda özveri ile çalışan, endüstriyel ve ticari alanda görevli tüm Tofaş çalışanları ve Fiat bayi teşkilatımızın payı büyük” dedi.

 

Türkiye’nin “Birinci Tercihi” Yine Egea

 

2021 yılının, pandeminin yanında, otomotiv sektöründe yaşanan çip- yarı iletken malzeme teminleri ve bulunurluğun yarattığı sıkıntı ile anımsanacağını söyleyen Aytaç, “Tüm dünya bu zorlu süreçten etkilendi ve etkiler halen devam ediyor. Ancak yaşanan zorluklara rağmen Fiat markası olarak üçüncü kez toplam pazarın lideriyiz. Fiat Egea, 2021 yılında toplam 71 bin adedin üzerinde satış başarısına imza attı ve lansmanından bugüne altı yıldır “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” olmayı sürdürdü. Tofaş Fabrikası’nda üretilen Egea Ailesi’nin 2015 yılından bugüne kadar Türkiye pazarındaki satış adedi 345 bin adedi geçti. Pazarın önemli bölümünü oluşturan minivan sınıfında Doblo, “Yılın En Çok Tercih Edilen Hafif Ticari Aracı” olurken; Fiorino da başarılı performansını korudu” dedi.

 

737 bin 350 adetle kapanan pazarda, Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Aytaç, “Egea, altı senedir “iyi bir otomobil aynı zamanda ulaşılabilir olmalı” felsefesini koruyor. Bu yıl bizim için en önemli konu Egea’nın yenilenmesi ve ailenin yeni üyesi Cross’u pazara sunmamızdı. Ailenin yeni üyesi Cross da Türk tüketicisi tarafından çok beğenildi ve pazarda 20 bin adede yaklaşan başarılı bir satış rakamına ulaştı.” dedi.

 

“Ülkemizde, en kapsamlı bağlanabilirlik teknolojisini geniş kitlelere ulaştıran tek markayız”

 

Fiat’ın, müşteri deneyimini sürekli geliştirerek, farklı uygulama ve hizmetlerle de otomotiv sektörüne öncülük ettiğine değinen Altan Aytaç, bu konuda önemli pay sahipleri olan Fiat bayilerinin, ilk günkü heyecan ve tutkuyla çalıştığına değindi. Ayrıca devreye aldıkları hizmetlerin en önemlilerinden biri olan ve törende Yılın Dijital Deneyim Uygulaması ödülüne layık görülen Fiat Yol Arkadaşım Connect ile ilgili “Ülkemizde, Fiat Yol Arkadaşım Connect ile bağlanabilirlik teknolojisini geniş kitlelere ulaştıran tek markayız. Egea Model Ailesi, Doblo, Fiorino ve Ducato’da da sunduğumuz Connect ile teknolojiyi de geniş kitleler için ulaşılabilir kılıyoruz. Fiat Yol Arkadaşım Connect ile hem perakende hem filo şirketlerindeki müşterilerimize güvenlik, akıllı kasko gibi kapsamlı ve katma değerli hizmet sunuyoruz” dedi.

 

Fiat markasının; 2022 yılında da Türkiye otomotiv pazarındaki iddiasını sürdüreceğini söyleyen Altan Aytaç “Tofaş’ta geliştirilip üretilen Egea ve Doblo’nun yanında, ürün gamımızdaki tüm modeller, güçlü bayi teşkilatımız ve sürekli geliştirdiğimiz hizmetlerimizle, tempomuzu yeni yılda da koruyacağız. Mart ayından itibaren satışına başlayacağımız Egea Model Ailesi’nin otomatik vitesli versiyonlarıyla da başarısını perçinleyeceğine inanıyoruz.
Otomobil ile sürücüyü birbirine bağlayan teknolojimiz Fiat Yol Arkadaşım Connect’te de yeni hizmet ve fonksiyonları devreye alacağız ve toplam otomotiv pazarında olduğu gibi bağlanabilirlik teknolojilerinde de lider olmayı sürdüreceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye’de 2021 Yılında Kaç Adet Otomobil Satıldı?