DOLAR

18,8124$% 0.01

EURO

20,4785% 0.09

STERLİN

23,1855£% -0.09

GRAM ALTIN

1.164,94%-0,09

ONS

1.924,75%-0,18

BİTCOİN

432018฿%0.16147

ETHEREUM

29537Ξ%-0.30098

a
REKLAM
  • Vidyoto
  • HABER
  • Tüm Dünyada Otomotiv Üretimi Durdu Çin de ise Faaliyetler Başladı

Tüm Dünyada Otomotiv Üretimi Durdu Çin de ise Faaliyetler Başladı

Tüm Dünyada Otomotiv Üretimi Durdu Çin de ise Faaliyetler Başladı
0

BEĞENDİM

REKLAM

Corona virüsü salgınının tedarik zinciri sürecinde yaşattığı aksaklıklar nedeniyle Tüm Dünyada Otomotiv Üretimi Durdu Çin de ise Faaliyetler Başladı.

 

cin otomobil uretim

 

Tüm Dünyada Otomotiv Üretimi Durdu Çin de ise Faaliyetler Başladı

 

Dünyanın ikinci en büyük ekonomisi olan Çin’deki toparlanma, önümüzdeki aylarda küresel otomotiv üreticilerine rahatlama sağladı. Ancak salgın Avrupa, ABD, Hindistan ve Latin Amerika’da tahribata neden olmaya devam ediyor. Çin’de kurulu fabrikaların çalışanları işe geri dönüyor, üretim hatları dönmeye başlıyor ve salgın merkez üssü Wuhan da bile yakında faaliyetler başlayacak. Bir otomobil endüstrisi grubu, Çin’de otomobil satışlarının şubat ayında dibe vurduğunu, ancak virüsün yayılmasının yavaşladığını ve tüketicilerin alışverişe döndüklerini otomotiv sektörünün de kademeli olarak toparlanacağını söyledi. Sanford C. Bernstein analistleri de “Gerçek zamanlı göstergeler Çin’in sanayi kompleksini yeniden başlattığını gösteriyor. Yeniden başlangıç ​​erken bir aşamada ama işler yavaş yavaş gelişiyor” açıklaması yaptı.

 

BMW

 

BMW’nin Shenyang tesislerindeki üretim 17 Şubat’ta yeniden başladı ve otomobil üreticisi Çin hükümetinin krizi yöneteceğine ve salgını yeneceğinden emin olduğunu söyledi. Şirket, “Dünya çapında 1 numaralı pazarımızın orta ve uzun vadeli iş görünümüne güveniyoruz” açıklaması yaptı.

 

Daimler

 

Daimler Çin’deki fabrikasını yeniden açtı ve bayilerinin büyük çoğunluğunun yeniden açıldığını söyledi.

 

Fiat Chrysler

 

Şirket, Çin’deki üretim faaliyetlerinin ilgili bölgesel ve ulusal hükümetlerin onayı ile üretime yeniden başladığını söyledi. Fiat Chrysler, bayilerinin yüzde 90’ından fazlası ve Guangzhou Otomobil Grubu ile ortak girişimdeki personelin yüzde 95’inin tekrar faaliyette olduğunu ve “genel üretim ve ticari operasyonların kademeli olarak iş hayatına devam ettiğini” söyledi.

 

Ford

 

Ford, Çin tesislerinin 10 Şubat’ta üretime yeniden başladığını ve hızlanmaya devam ettiğini söyledi. Her iki yerel ortak girişimi neredeyse yüzde 100 iyileşme sağladı, ancak Hubei ve Wuhan çalışanları hala seyahat kısıtlamaları altında.

 

Honda

 

Honda, iki Çin girişimindeki kapasitenin kademeli olarak toparlandığını ve Çin dışındaki arzda azalma yaşansa da parça eksikliğinden kaynaklanan problem yaşamadıklarını açıkladı.

 

PSA Group

 

Peugeot ve Citroen üreticisinin Dongfeng Motor ile ortak girişimi, Çin’in koronavirüs salgınının merkez üssü Wuhan şehrindeki fabrikasında otomobil üretimine yeniden başladı. Ortak girişim ayrıca Chengdu ve Xiangyang’daki diğer iki üretim üssünden otomobil üretiyor.

 

Nissan

 

Çin’deki tüm Nissan fabrikaları yeniden çalışmaya başladı ve şirket üretimin hükümet emirlerine uygun hale getirileceğini söyledi.

 

SAIC

 

Çin’deki tüm SAIC Motor tesisleri üretime devam etti ve şirket çıktı seviyelerini talebe göre ayarladı. Otomobil üreticisinin, herhangi bir aksaklık durumunda parçaları güvence altına almak için beklenmedik durum planları olduğunu söyledi.

 

Tesla

 

Tesla’nın Çin’deki fabrikası, yerel yetkililerin yardımıyla, virüsle ilgili bir kapanıştan endüstrideki birçoğudan daha iyi bir şekilde iyileşti. Bir şirket temsilcisi yaptığı açıklamada, Tesla’nın 10 Şubat’ta faaliyetlerine başladıktan sonra, kapatılmadan önce sahip olduğu kapasiteyi aşarak haftalık 3 bin otomobil üretimine ulaştığını söyledi.

 

Toyota

 

Toyota, Guangzhou ve Changchun’daki fabrikaları düzenli iki vardiya programlarına geri döndü, Tianjin’de ise tüm üretim hatları tek vardiyada kalanlar hariç iki vardiyalı düzenlemelere geri döndü. Chengdu fabrikası her zamanki vardiyasına sadık kalıyor. Toyota bayilerinin yüzde 98’inden fazlası tekrar açık ve şirketin şu an için 2020 Çin satış hedefini ayarlama planı yok.

 

Volkswagen Group

 

Volkswagen Group, Ç,n’deki neredeyse tüm üretim tesislerinin faaliyete geçtiğini söyledi. Zorluklar arasında yavaş bir ulusal tedarik zinciri ve lojistik artışının yanı sıra çalışanlar için sınırlı seyahat seçenekleri bulunuyor. Volkswagen ve ortaklarının tüm bileşen üretim sahalarının tekrar ürettiklerini söyledi. Şirket, daha önce iki olan vardiya sistemini tek vardiyaya geçirmeyi planlıyor.

 

Volvo

 

Mart ayının başlarında Volvo Cars, virüs salgını ile başa çıkmak için uzun bir kapanış süresinden sonra Çin’deki dört üretim tesisini yeniden açtı. Otomobil üreticisi, mevcut showroom trafiğinin Çin otomobil pazarında normale döndüğünü belirtti. Volvo Chengdu, Luqiao ve Daqing’de araçlar üretiyor ve Zhangjiakou’da motorlar üretiyor.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Otomotiv Sektörü Yaz Aylarında Toparlanmayı Bekliyor