DOLAR

32,5152$% 0.19

EURO

34,5687% 0.03

STERLİN

40,4470£% 0.17

GRAM ALTIN

2.490,15%0,17

ONS

2.382,23%-0,01

BİST100

9.548,09%-1,36

BİTCOİN

2074263฿%1.05295

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Trafik Sigortası İle Kasko’dan Nasıl Doğru Faydalanılabilir?

Trafik Sigortası İle Kasko’dan Nasıl Doğru Faydalanılabilir?

Trafik Sigortası İle Kasko’dan Nasıl Doğru Faydalanılabilir?
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Kaza durumunda her iki sigorta türünün takibi için yapılacak işlemler benzese de Trafik Sigortası İle Kasko’dan Nasıl Doğru Faydalanılabilir?

 

Trafik Sigortası İle Kasko’dan Nasıl Doğru Faydalanılabilir?

 

REKLAM

Trafikte güvenlik için otomobil sahiplerini yakından ilgilendiren iki önemli sigorta “trafik” ve “kasko” sigortaları. Genellikle birbirleriyle karıştırılsa da ikisinin de kapsam alanı farklı ve sadece birini kullanmak araç sahipleri için yeterli görülmemeli. Çünkü muhtemel bir kazada; trafik sigortası aracınızla karşı tarafa verdiğiniz maddi ve bedeni zararları karşılarken, kasko sigortası sadece aracınız için koruma sağlıyor. Bir kaza durumunda, her iki sigorta türünün takibi için yapılacak işlemler birbirine benzese de, sigortalılar genel olarak hangi adımları atacağı hakkında da yeterli bilgi sahibi değil.

 

Trafik Kazası Sonrası Trafik Sigortasından Doğru Faydalanmak İçin Takip Edilmesi Gereken Süreçler

 

Hasarınızı belgeleyin: Kaza Tespit Tutanağı’nı doldurun ya da zabıt tutturun.

Aracınızı servise götürün: Aracınızı sigorta şirketinizin anlaşmalı servislerinden birine veya dilediğiniz başka bir servise yönlendirebilirsiniz.

Sigorta şirketinizi arayın: İhbar bildiriminde bulunun.

Evraklarınızı teslim edin: En kısa zamanda gerekli evrakları servisinize ulaştırın.

Dosyanızı takip edin: Açılan hasar dosyanızın takibini sigorta şirketinizin müşteri hizmetlerinden ya da web sayfasından takip edin.

 

Eğer Kaskonuz varsa

 

Yukarıdaki süreci takip edin ve ek olarak, sigorta şirketinizden yetkili kişiyi arayarak ihbar bildiriminde bulunun. Sigorta şirketinizin anlaşmasına göre çekici ve/veya ikame araç talebinde de bulunabilirsiniz.

 

  • Sürücülerin herhangi bir kazaya karışması halinde trafik veya kasko sigortalarından faydalanabilmeleri için mutlaka süreçleri doğru takip etmeleri, evraklarının da eksiksiz olması gerekiyor.

 

  • Türkiye’de hasar süreçleri artık çok kolay. Sigortalılar, sigorta şirketlerinin mobil uygulama üzerinden hasar ihbarında bulunabiliyor, mobil kaza tespit tutanağına erişebiliyor, çekici çağırabiliyor ve kalan tüm süreçlerini takip edebiliyor. Hasar süreçleri ayrıca internet sitesi, çağrı merkezi ve sigorta acenteleri üzerinden de takip edebiliyor.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Seat Ibiza Fiyatı Ne Kadar?