Toyota Yaris Türkiye’de İlk Kez İstanbul Autoshow’da Görüye Çıkacak

Toyota, B segment modeli Yaris’in yenilenen versiyonunu Türkiye’de ilk kez İstanbul Autoshow’da tanıtacak. Fuarda yenilenen Yaris Hybrid de tanıtılacak.

 

Yeni Yaris 1

 

Toyota’nın Keen Look-Keskin Bakış ve Under Priority-Öncelikli tasarım kimliği özelliklerini taşıyan Yaris’in ön bölümü, Katamaran şekilli yeni tampon, yeni farlar ve ön panjura ev sahipliği yapıyor.  Yeni arka bölüm ve stop grubu ile ekstra uzunluğa kavuşan ve daha sportif bir hale bürünen Yaris, yeni döşemeler, renkler, ince detaylar ve artan ergonomi ile yeni ve modern bir iç mekan sunuyor. Yaris’in yeni sürücü göstergesinde iki analog gösterge ve onların ortasında yeni 4.2 inç’lik renkli TFT çoklu bilgi ekranı yer alıyor.

 

Yeni Yaris 2

 

Yeni Yaris’te 1.5 lt’lik Motor

150 milyon Avro yatırımla geliştirilen tamamen yeni 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motor, Yaris’in bundan sonraki motoru olacak. Bu motor 111 HP güç ve 4400 d/dak’da 136 Nm tork değerine sahip. 1.33 litrelik motora kıyasla 0-100 km/s hızlanmasını 0.7 saniye daha iyileştiren bu motor ile birlikte 111 HP’lik 1.5 litre benzinli ve 100 HP’lik 1.5 litre hibrit versiyonların yanı sıra 69 HP güç üreten 1.0 litre üç silindirli motor da satışa sunulacak. 1.0 litrelik motor, 5 ileri manuel şanzımanla sunulurken, hibrit model e-CVT, yeni 1.5 litrelik benzinli motor ise tercihe göre 6 ileri manuel veya CVT şanzımanla sunulacak.

 

Yeni Yaris Hybrid 1

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM