DOLAR

32,8333$% -0.06

EURO

35,6957% -0.07

STERLİN

42,4430£% -0.02

GRAM ALTIN

2.543,39%-0,06

ONS

2.408,99%-0,01

BİST100

11.089,53%-0,74

BİTCOİN

2165166฿%-2.6496

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Toyota Son Nesil Hibrit Motoru 2023’te Avrupa’da Üretilecek

Toyota Son Nesil Hibrit Motoru 2023’te Avrupa’da Üretilecek

Toyota Son Nesil Hibrit Motoru 2023’te Avrupa’da Üretilecek
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

 

Polonya tesisinde 77 milyon Euro, İngiltere tesisinde 541 bin Euro yatırımla Toyota Son Nesil  Hibrit Motoru 2023’te Avrupa’da Üretilecek.

 

Toyota Son Nesil Hibrit Motoru 2023’te Avrupa’da Üretilecek

 

Toyota, 2023 model yılına ait Corolla modelinde kullanmak üzere 5’inci jenerasyon hibrit teknolojisini Avrupa’da da üretmeye başlıyor. Yeni hibrit motor, Toyota’nın Polonya ve İngiltere fabrikalarında üretilerek, Türkiye’de ve İngiltere’de üretilen Corolla modellerine dahil edilmiş olacak. Toyota Manufacturing UK (TMUK), Corolla Hatchback ve Corolla Touring Sport modellerini Burnaston, Derbyshire’daki araç üretim fabrikasında ve benzinli ve hibrit motorları Deeside, Kuzey Galler’deki motor üretim fabrikasında üretiyor. Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP), hibrit şanzımanlar ve hibrit şanzımanlarla birleştirilmiş TNGA benzinli motorlar üretiyor. Bu ürünler, Avrupa’da üretilen düşük emisyonlu Toyota hibrit araçlarda kullanılıyor.

 

Toyota Son Nesil  Hibrit Motoru ve şanzımanlarının üretimi için, Polonya tesisinde 77 milyon Euro, İngiltere tesisinde de 541 bin Euro yatırımla yedi üretim hattının güncellenmesi gerçekleştirilecek. Polonya tesisinde MG1 ve MG2 elektrik motorları ile hibrit şanzımanlar üretilecek, üretilen bu bileşenler, 5’in jenerasyon hibrit aktarma organını oluşturmak üzere İngiltere’de 1.8 litrelik benzinli motora dahil edilecek.

 

Toyota Son Nesil  Hibrit Motoru, daha hafif, daha kompakt ve daha yüksek güce sahip elektrik motorlarıyla öne çıkıyor. Günlük sürüşlerde elektrikli sürüş miktarının daha fazla olmasıyla daha düşük tüketim ve CO2 emisyonları sunan yeni hibrit teknolojisi, aynı zamanda daha yüksek performans da sağlıyor. 140 PS güce sahip 1.8 litre hibrit motor, önceki jenerasyona göre 0-100 km/s hızlanmasını 1.7 saniye iyileştirerek 9.2 saniyeye indirdi.

 

2023 Corolla Sedan Hybrid 1

 

MG1, benzinli motor için marş görevi gören, MG2 motoruna güç sağlamak için elektrik üreten ve aküyü şarj eden “jeneratör” adı verilen bir yardımcı motor olarak görev yapıyor. MG2 ise MG1 ve batarya tarafından üretilen akımı kullanarak tekerlekleri çalıştıran ana elektrik motor olarak görev yapıyor. Ayrıca, frenleme ve yavaşlama ile üretilen kinetik enerjinin bir kısmını geri kazandırıyor. Böylece hibrit tahrik, geleneksel bir tahrik ile karşılaştırıldığında daha az yakıt tüketir hale geliyor.

 

Toyota Motor Europe Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Marvin Cooke, yeni üretime dair yaptığı açıklamada, ” Toyota’nın uygun fiyatlı, düşük emisyonlu hibrit elektrikli araçları, karbon emisyonlarını düşürmemize yardımcı olmayı amaçlayan çoklu teknoloji stratejimizde önemli bir role sahiptir. Hibrit teknolojisi artık TMMP ve TMUK’ta üretilen motorların ve şanzımanların sırasıyla yüzde 70 ve yüzde 85’inde bulunuyor. Bu, Toyota hibrit ürünlerine yönelik sürekli artan müşteri talebinin bir yansımasıdır” dedi. Toyota hibrit teknolojisi, Avrupa’da daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Son 4 yılda Toyota Avrupa satışlarında hibrit araçların oranı yüzde 30’dan yüzde 66’ya çıkarak önemini artırdı.

 

Toyota Son Nesil  Hibrit Motoru

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2023 Zam Oranı