Toyota RAV4 2018 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtılacak

Small sport utility vehicle (sportif çok amaçlı araç – SUV) segmentinin önemli modellerinden Toyota RAV4 2018 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtılacak.

 

 

Toyota RAV4 2018 New York Otomobil Fuarı’nda Tanıtılacak

 

Daha güçlü olan burun, daha dinamik bir profe, sağlam omuzlar ve 19 inçlik lastiklere kavuşan yeni Toyota RAV4, Adventure ve Limited donanım seçenekleri ile sunulacak. Toyota’nın Toyota Yeni Küresel Mimarlık (TNGA) platformu üzerinde yükselen 2019 Toyota RAV4‘ün yekpare şasisi önceki nesle göre yüzde 57 daha sert. Ooptimum şekilde ayarlanmış çok bağlantılı arka süspansiyonuyla da ideal sönümleme, minimum iç kabin gürültüsü ve en yüksek sürüş konforu sağlaması amaçlanmış. Yerden yüksekliği yarım inçten fazla artan RAV4’ün yan aynaları A sütunun ileri görüş mesafesinin artması için kapı üzerinde daha aşağı konumlandırılmış. Yeniden tasarlanmış arka çeyrek cam da arka çapraz görüş sağlamak için büyütülmüş.

 

 

Yeni Toyota RAV4‘te 2 yeni motor kullanılıyor. 5 farklı versiyona sahip Dinamik Kuvvetli 2.5 litrelik sıralı dört silindirli VVT-iE motor , 8 ileri otomatik Şanzıman ile eşleştirilmiş. Elektronik kontrollü Kontrollü Değişken Transmisyonlu (ECVT), Dinamik Kuvvetli 2.5 litre dört silindirli Toyota Hybrid System II (THS II) de dört farklı hibrit modelde görev alıyor.  2.5 litrelik 4 silindirli Dinamik Kuvvetli Motor, yüzde 40’lık bir termal verim ile (hibritler için yüzde 41), yeni RAV4’ün, oldukça duyarlı ancak yakıt tasarruflu bir sürüş deneyimi sağlama ihtiyacını karşılamak için ideal bir güç kaynağı olarak ön plana çıkıyor. Direkt Shift-8AT şanzıman da tork konvertöründen gelen güç kaybını ortadan kaldırmak ve ideal vites geçişlerini gerçekleştirmek için 2 ila 8 vites arasında doğrudan kilitleme sağlıyor. 

 

 

RAV4te ikinci nesil Toyota Safety Sense (TSS) olan TSS 2.0 standart olarak geliyor. Sistem içerisinde; Yaya Tespitli Çarpışma Öncesi Sistem, Hız Kontrollü Dinamik Hız Sabitleyici, Direksiyon Yardımlı Şeritten Ayrılma Uyarısı, Otomatik Uzun Farlar, Şerit Takip Sistemi ve Yol İşareti Asistanı yer alıyor. 8 hava yastığı 2019 RAV4’te standart olarak geliyor. Toyota’nın Star Emniyet Sistemi, Gelişmiş Araç Denge Kontrolü (VSC), Çekiş Kontrolü (TRAC), Elektronik Fren Kuvveti Dağılımı (EBD), Fren Desteği (BA), Anti- Kilitleme Fren Sistemi (ABS) ve Akıllı Durdurma Teknolojisi (SST) RAV4’te yer alıyor. Ayrıca yeni RAV4’ün mevcut güvenlik teknolojileri arasında Arka Çapraz Trafik Uyarısı (RCTA), Kuş Gözü Görüş Kamerası, Akıllı Arıza Sonar (ICS) ve Arka Çapraz Trafik Frenleme (RCTB) sistemi ile Kör Nokta Monitörü (BSM) de bulunuyor.  RAV4 standart bir yedek kamera ve standart Elektronik Park Freni (EPB) ile de donatılmış.

 

2019 Yeni Toyota RAV4 Fotoğraf Galerisi için görsele tıklayın

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?