18 Eylül 2016 09:38:45 | Son Güncelleme: 28 Mayıs 2018 10:01:24

Toyota Otomobil Teknolojisinde Geldigi Noktayı Paris’te Sergileyecek

Toyota, 1-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Paris Motorshow’da, gelecekteki vizyonunu ve orta vadedeki hedeflerini gösteren modellerini sergileyecek.

 

Toyota, 1-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Paris Motorshow'da, gelecekteki vizyonunu ve orta vadedeki hedeflerini gösteren modellerini sergileyecek.

 

 

Toyota Paris’te Prius Plug-in Hybrid ve FCV Plus’ın Avrupa prömiyerini de gerçekleştirecek.

 

Hibrit teknolojisi ile 2050 yılına kadar CO2 emisyonlarını yüzde 90 oranında düşürmeyi amaçlayan Toyota, Global Mimari (TNGA) platformu üzerinde geliştirdiği Prius Plug-in Hybrid, EV modu ile keyifli bir sürüş sunarken dünyanın ilk güneş panelli sun roof’unu enerji üretmek için sunarak bir yenilik daha sunuyor. Toyota,1997 yılından bu yana 90 ülke ve bölgede 33 farklı hibrit ve bir Plug in Hybrid modeli ile pazarda yer alıyor.

 

Elektrik enerjisi üretebilen bir güç kaynağı: FCV Plus

 

toyota_fcv_plus

 

Avrupa prömiyeri gerçekleştirilecek bir diğer Toyota modeli ise hidrojen yakıt hücreli FCV Plus olacak. Birçok farklı materyalden üretilebilen, hidrojen yakıtı; temizliği, depolanma kolaylığı ve yüksek enerji yoğunluğu ile geleceğin enerji kaynağı olarak gösteriliyor. Çevreciliği ile öne çıkan FCV Plus, kendi hidrojen tankının yanında, dışarıda bulunan bir hidrojen kaynağından da elektrik üretebiliyor. Bu sayede FCV Plus; evde veya dışarıda kullanılmak üzere stabil bir elektrik üretim kaynağına dönüşebiliyor. FCV Plus trafikte olmadığı zaman ürettiği elektriği, enerji altyapısının bir parçası olarak paylaşabiliyor. Böylelikle FCV Plus, elektrik enerjisi üretebilen bir güç kaynağı olarak bir otomobilden fazlasını sunuyor.

 

Türkiye’de Üretilecek C-HR Tüm Detaylarıyla Paris’te

 

toyota_c_hr

 

Türkiye’de üretilecek olan ve dış tasarımı ilk kez Cenevre Motorshow’da gösterilen C-segmenti crossover modeli Toyota C-HR de, kabini de dahil olmak üzere tüm detaylarıyla ilk kez Paris’te sergilenecek.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

escort ankara