DOLAR

20,9783$% 0.73

EURO

22,5975% -0.26

STERLİN

26,4130£% -0.37

GRAM ALTIN

1.312,07%-0,73

ONS

1.947,95%-1,45

BİTCOİN

573395฿%0.92497

ETHEREUM

40089Ξ%1.27042

a

Temsalılar Yenilikçilik Peşinde

Temsalılar Yenilikçilik Peşinde
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Temsa, gelişim sürecinde hız kesmemek, müşteri ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için inovasyona odaklanıyor.

REKLAM
REKLAM

Dincer_Celik_2

“Her sektörde sürdürülebilir başarı; değişime açık olmak, yeni fikirler geliştirmek ve bunları kullanıcılara en yüksek düzeyde fayda sağlayacak şekilde hızlı hayata geçirmekle mümkün olur. Bu da sizin inovasyon olarak ifade edeceğiniz bir anlayış ve çalışma biçimini size sunar” açıklamasını yapan Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “İnovasyon süreci, bilginin ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürülmesi olarak tanımlanır. Temsa olarak üretim sürecinde en çok önem verdiğimiz nokta değişime açık olmak. Değişim içinde sizin müşteri taleplerini sürekli bir şekilde dinlemeniz, bundan sonraki süreçte değişen talep ve isteklere uygun teknolojik altyapıyı da sağlamanız çok büyük önem taşıyor” dedi.

Üretici ve müşterinin ortak üretimi

Müşteriyi, tedarikçileri, üniversiteleri ve ilgili tüm uzmanları daha fazla yenilikçilik ve girişimcilik sürecine çekmenin önemini vurgulayan Dinçer Çelik, “Fikir ve proje önerilerini sınıflandırmak, ödüllendirmek ve işbirlikleri geliştirmek gerekiyor. Bu fikirler, daha önce çözülmemiş sorunları çözmek veya daha önce karşılanmayan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla geliştirilebilir ya da zaten var olan pek çok ürün ve hizmeti daha güzel, daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hale getirmeyi amaçlayabilir” diye konuştu.

REKLAM
REKLAM
REKLAM

Smart Mobilty mottosu

Akıllı teknolojinin hayatın her alanında en önemli unsur olduğuna dikkat çeken Çelik şunları söyledi: “Smart Mobility mottosu ile birlikte yeni çıkan ürünleri yenilikçi ve girişimci düşüncelerle geliştirmek ve pazara giriş yapabilmek önemli. Artık pazarda müşteri her veriyi kolaylıkla elde etmek istiyor. Güvenlik çok daha önemli hale geliyor. Akıllı teknoloji ile oluşabilecek riskleri en aza indirgemeniz mümkün. Müşterilerimiz şoförlerinin verimliliğini de artık teknolojiler ile çok daha bilimsel şekilde ölçebiliyor hem kaliteli hizmet sürecini hem de maliyetlerini daha da aşağıya çekme fırsatını elde edebiliyor.”

REKLAM

İlk Ar-Ge Merkezi

Temsa’nın otomotiv sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran şirket olduğunu vurgulayan Genel Müdür Dinçer Çelik, Ar-Ge Merkezleri malzeme teknolojileri, akıllı sistemler, enerji ve otomotiv teknolojileri alanında araştırmaların yapılması hedeflenen alanlardır. Biz şirketimiz içerisinde çalışanlarımızın görüşlerini, fikirlerini sunabilecekleri bir öneri sistemi geliştirdik. Bu bizim daha yenilikçi olmamızı, girişimci olmamızı sağlıyor ve pazarda başarı elde etmemize önemli bir katkı sağlıyor. Yenilikçilik, alanımızda sürdürülebilir olmak ve fark yaratmamız için ihtiyacımız olan yaklaşımları hayata geçirmektir. Bugüne kadar devam eden metod ve süreçleri geliştirerek yenilikçi düşünceleri tüm platformlara kazandırmak, yenilikçiliği çalışanlarımızın genlerine işleyerek şirket kültürü haline getirmek ve yaratıcılığı benimseyen girişimci çalışanlar ile ticari başarılarımızı sürdürmektir” dedi.

Geleceğe ışık tutmak

Dinçer Çelik, Temsa çalışanlarının yanı sıra müşterilerin ve tüm paydaşların www.yenilikciyiz.biz web sitesinden kendilerine yenilikçi fikirlerini ulaştırabileceklerini belirtti. Çelik, “Buradan bir form doldurarak herkes Temsa’ya düşüncelerini iletebiliyor. Hedefimiz sadece çalışma arkadaşlarımızın değil aynı zamanda katkısı olabilecek herkesin fikirlerini alarak geleceğimize ışık tutulmasını sağlamak. Bunu sağlamanın yolu da açık inovasyondan geçiyor. Açık inovasyon şirket dışında şirkete değer yaratacak her türlü yenilikçi fikirlerin alınıp değerlendirilerek hayata geçirilmesidir. Rekabetin yoğun olarak yaşandığı son dönemlerde şirketlerin ayakta kalabilmek, rekabetçiliğini sürdürebilmek, kendi toplumuna ve dünyaya katkı sağlamaya devam ederek değer yaratabilmek için yenilikçi olmaya, yeni fikirler üretmeye, yeni ihtiyaç ve taleplere cevap vermeye yetecek güce sahip olması gerekiyor” dedi.

REKLAM
REKLAM
REKLAM
REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Tüm Zamanların En İyi Kamyonu Scania