REKLAM

13 Haziran 2018 11:34:01 | Son Güncelleme: 13 Haziran 2018 11:34:50

Subaru EyeSight Sistemi Otonom Araçlarda Trafik Kazasını Bitirecek

Trafik kazalarını tamamen ortadan kaldırma amacına 2020’de yaklaşmak için Subaru EyeSight Sistemi Otonom Araçlarda Trafik Kazasını Bitirecek.

 

 

Subaru EyeSight Sistemi Otonom Araçlarda Trafik Kazasını Bitirecek

 

Subaru’nun Önleyici Güvenlik Sistemi olan EyeSight, yeni Subaru modellerinde daha etkin bir rol oynayacak. Subaru’nun hedefi EyeSight sistemi ile otonom araçlarda maliyeti artırmadan trafik kazası riskini ortadan kaldırmak. Subaru ekibinin üzerinde çalıştığı yeni nesil EyeSight sistemi, çok fazla cihaz ve sensör eklemesi yapılmadan otonom sürüşe imkan tanıyacak. Bu sayede otonom sürüş önündeki en önemli dezavantajlardan biri olan maliyet artışının önüne geçilecek. Güncel EyeSight teknolojisine eklenecek yeni sensörler ve 2 adet radar sayesinde 2020 yılında Seviye 2 otonom sürüş imkanı sunulabilecek.

 

Hedef trafik kazalarını ortadan kaldırmak

 

Geliştirilmekte olan yeni nesil EyeSight, Subaru kullanıcılarının kaza oranını düşürmek adına daha fazla görev üstlenecek. Yeni nesil EyeSight, otomobilin yanından 90 derece açıyla gelen yaya ve bisikletlileri de algılayabilecek. Bu sayede şehir içinde sıklıkla karşılaşılan kazalara karşı önlem alınmış olacak. Yağmurlu ve puslu havalarda daha fazla görüş kabiliyeti sunacak olan yeni nesil EyeSight sürüşe daha fazla destek olacak. Yeni nesil EyeSight sayesinde otomobil otomatik şerit değiştirebilecek, virajlarda dönüş açısına göre hız düşürecek ve en silik yol çizgilerini bile algılayarak aracın düz bir çizgide yol almasını sağlayacak.

 

Subaru Kurulduğundan Bu Yana Otomotiv Sektöründe Hangi Adımları Attı? haberini okumak için resme tıklayın

 

 

 

 

REKLAM
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak