DOLAR

18,8378$% 0.02

EURO

20,2960% 0.56

STERLİN

22,9260£% 0.83

GRAM ALTIN

1.139,20%0,37

ONS

1.882,12%0,37

BİTCOİN

428282฿%-1.65954

ETHEREUM

30856Ξ%-2.07097

a
REKLAM

Subaru Elektrikli Yeni Modellerini Cenevre Otomobil Fuarında Tanıttı

Subaru Elektrikli Yeni Modellerini Cenevre Otomobil Fuarında Tanıttı
0

BEĞENDİM

REKLAM

Boxer motor ve Simetrik Sürekli Dört Çeker teknolojilerini birleştiren Subaru Elektrikli Yeni Modellerini Cenevre Otomobil Fuarında Tanıttı.

 

Subaru elektrikli motorlu modeller

 

Subaru Elektrikli Yeni Modellerini Cenevre Otomobil Fuarında Tanıttı

 

Subaru, 89’uncu Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda Avrupa pazarına sunduğu ilk elektrikli Subaru modelleri olan Subaru XV e-BOXER ve Yeni Forester e-BOXER’ı tanıttı. Bu modellere ek olarak Subaru, yeni motor seçeneğine kavuşan Levorg’u ve yeni konsept otomobili VIZIV ADRENALINE’i de fuarda tanıttı.

 

Subaru  Forester e-BOXER

 

SubaruForester e BOXER

 

Beşinci nesliyle yollara çıkan Yeni Forester, Subaru tarafından geliştirilen Subaru Global Platform üzerine inşa edilen en yeni model. Yeni Forester’da Subaru’nun markaya özgü Sürekli Simetrik Dört Çeker Sistemi ile e-BOXER motor bir arada sunuluyor. Forester e-BOXER’ın kalbini direkt enjeksiyonlu 2.0 litre BOXER motor oluşturuyor. Bu motorda kullanılan parçaların yüzde 80’i yeniden tasarlanmış. Elektrik motoruna da eşlik eden Lineartronic şanzıman da e-BOXER motor için özel tasarlandı. e-BOXER motor seçeneğine sahip Subaru Forester 3 farklı sürüş modu sunuyor: Benzinli Motor sürüşü, EV sürüş ve Motor Asist sürüşü. EV modunda otomobilde yer alan elektrik motoru devreye giriyor. Araç ve batarya durumuna göre EV modunda elektrik motoruyla 1.6 kilometreye kadar sürüş sağlanabiliyor. Elektrik motoru otomobili 40 km/s hıza kadar ulaştırabiliyor. Yeni Forester e-BOXER’da standart olarak sunulan Subaru Akıllı Sürüş (SI-DRIVE), sürücünün “Akıllı” ve “Spor” modları arasında seçim yapmasına olanak sağlıyor.

 

Subaru XV e-BOXER

 

Subaru XV eBOXER

 

 

2017’de yollara çıkan Yeni Subaru XV, Subaru Global Platform üzerinden geliştirilen ilk model. Subaru XV’de halihazırda sunulmakta olan 1.6 litre benzinli motor seçeneği devam ederken, 2.0 litre motor e-BOXER olarak sunulacak. Subaru XV de Forester gibi 3 farklı sürüş modu sunuyor: Benzinli Motor sürüşü, EV sürüş ve Motor Asist sürüşü. EV modunda XV e-BOXER’da yer alan elektrik motoru devreye giriyor. Araç ve batarya durumuna göre EV modunda XV e-BOXER içten yanmalı motor devreye girmeden 1.6 kilometreye kadar elektrik motoruyla sürüş sağlayabiliyor. Elektrik motoru tek başına devredeyken XV e-BOXER’ı 40 km/s hıza kadar ulaştırabiliyor.

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Fiat Egea’nın Yeni versiyonu Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtıldı