Kodiaq Şubat 2017’de Türkiye’de

Skoda,  dünya lansmanını gerçekleştirdiği SUV modeli Kodiaq’ı 5 veya 7 koltuklu seçeneklerle Şubat 2017’den itibaren Türkiye’de satışa sunacak.

 

Kodiaq_1 (3)

 

Etkileyici bir dış tasarım

Skoda’nın yeni tasarım dilini taşıyan Kodiaq, gündelik hayatta kullanılabileceği gibi iş amaçlı veya geniş ailelere de hitap eden bir şekilde tasarlandı. Keskin çizgiler ve yüksek omuz çizgisiyle güçlü duruş sergileyen Kodiaq, geniş, üç boyutlu ızgarası ve kristal detaylara sahip farları ile bu duruşu tamamlıyor. Yandan bakıldığında da uzun aks aralığı içerideki genişliği ortaya koyuyor. Köşeli hatlara sahip çamurluklar ise Skoda’nın SUV tasarım dilinin en önemli unsurlarından biri. Arka farlarda da standart olarak LED aydınlatmalar bulunurken markanın geleneksel C şekli de burada yer almaya devam ediyor. 14 farklı boya seçeneği arasında tercih yapılabiliyor. 4697 mm uzunluğa, 1822 mm genişliğe ve 1676 mm yüksekliğe sahip Kodiaq’ın aks aralığı ise 2791 mm. Bu boyutlara sahip olan Kodiaq, 1452 kg’lık ağırlığıyla dikkat çekiyor.

Premium kabin standartları

 

Kodiaq_ic_ (1)

 

Çekici dış tasarım içeride de devam ediyor. Kabinde yer alan kalın dikey elementler, büyük hava kanalları aracın güçlü karakterinin altını çiziyor. Büyük ekran, ön paneli sürücü ve yolcu arasında iki eşit bölüme ayırıyor. Kabinde yüksek kaliteli işçilik dikkat çekerken ısıtmalı direksiyon, arka koltuklarda da ayrı sıcaklık ayarı getiren opsiyonel üç bölgeli klima gibi birçok üst düzey özellikler sunuluyor. Ayrıca ön koltuklar için koltuk ısıtmasının yanı sıra elektrikli ve soğutmalı özellikleriyle de tercih edilebiliyor. Kodiaq, multimedya sistemi anlamında da en ileriye teknolojiyi taşıyor. Hızlı ve en son teknolojiye sahip arayüzüyle kapasitif dokunmatik ekran, yüksek hassasiyetiyle keyifli bir kullanım sağlıyor. Temel fonksiyonlar ise, güvenli ve rahat bir kullanım içni fiziksel düğmelerle ayarlanıyor. 6.5 inç’lik ekran standart olarak sunuluyor. İstenildiğinde bu sistem Bluetooth ve Skoda SmartLink ile akıllı telefonlarla bağlantı kurabiliyor. SmartLink, Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink sistemleri de destekleniyor. Yüksek çözünürlüklü 8.0 inç dokunmatik ekran opsiyonel olarak satın alınabiliyor.

Bagaj hacmiyle şaşırtıyor: 720 litre

 

Kodiaq_ic_ (3)

 

Kodiaq, sunarak iddiasını daha ileriye taşıyor. 720 lt’lik bagaj hacmi arka koltuklar katlandığında ise 2065 lt’ye çıkıyor. Opsiyonel katlanan ön yolcu koltuğu tercih edildiğinde ise 2.80 metrelik uzunluğa sahip nesneler de taşınabiliyor. Elektrikli olarak da kontrol edilebilen bagaj kapağı, ister sanal pedal ister kabindeki düğmeyle açılabiliyor.

Daha fazla akıllıca fikir

Skoda’nın büyük SUV segmentine girmesiyle birlikte “Simply Clever” olarak adlandırdığı hayatı kolaylaştıran pratik fikirler de yeniden yorumlandı. Her zaman beklentilerin üstüne çıkan modeller sunan Skoda, günlük hayatta kullanıcılarının da yaşamlarını kolaylaştırıyor. Ön kapı içlerinde yer alan şemsiyeler, depo kapağındaki buz kazıyıcı, bagajda çıkarılabilir el feneri gibi özelliklerin yanı sıra kapılar açıldığında kenar kısımlarını korumak için otomatik olarak ortaya çıkan plastik parçalar, can sıkıcı çarpmaların önüne geçiyor. Arka koltuk kafalıklarında isteğe bağlı sunulan ve uçaklardakine benzeyen çıkıntılar ise, uzun yolculuklarda dinlenmek, hatta uyumak isteyenler için düşünülmüş pratik Skoda buluşlarından biri olarak göze çarpıyor. Kodiaq, 30’dan fazla “Simply Clever” özelliği sunuyor.

Kodiaq_1 (2)

Beş farklı motor seçeneği

Skoda Kodiaq’da iki dizel ve üç benzinli olmak üzere beş farklı motor seçeneği sunulacak. 1.4 litre ve 2.0 litre arasında hacimlere sahip motorlar, 125-190 HP arasında güç üretiyorlar. Tüm motorlarla Stop-Start sistemi, fren enerji geri kazanım sistemi ve yüksek gücüne rağmen düşük tüketim sunan verimli termal yönetim özelliğine sahip.

2.0 TDI motorlar iki versiyon olarak sunulacak. 150 HP ve 340 Nm tork üreten motorun yanı sıra isteyenler 190 HP ve 400 Nm tork üreten motoru satın alabilecekler. Bu ünite, sadece 8.6 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasına karşın sadece 5.0 lt/100 km tüketim elde ediyor.

Benzinli motorlar arasında iki 1.4 TSI ve bir 2.0 TSI motor seçeneği bulunuyor. Giriş seviyesi modeli, 125 HP ve 200 Nm torka sahip. Daha güçlü versiyon tercih etmek isteyenlere 150 HP ve 250 Nm tork üreten Aktif Silindir Teknolojili motor sunuluyor. Motor gamının en üzerinde ise 2.0 litre TSI ünite yer alıyor. 180 HP güç üreten motorun tork değeri ise 320 Nm. Motor seçeneklerine göre 6 ileri manuel veya 6-7 ileri DSG şanzımanı tercih edilebiliyor. Kodiaq’ın dört çeker seçeneğe sahip modelleri de, akıllı ve hızlı çalışmasıyla dikkat çekiyor.

Bir SUV modeli olmasına karşın Kodiaq keyifli sürüş özellikleriyle de öne çıkıyor. Adaptif Dinamik Şasi Kontrolü’nü opsiyon olarak sunan yeni SUV, Konfor, Normal ve Spor sürüş ayarları arasında tercih yapma imkanı getiriyor. Böylece süspansiyon sertliğinden direksiyon ve gaz tepkilerine kadar aracın tüm karakteri kullanıcının isteğine göre tek bir düğmeyle ayarlanabiliyor. Aynı zamanda Off-road ise, 30 km/s hıza kadar aktif biçimde çalışarak kar, çamur veya kum gibi yüzeylerde maksimum çekiş sağlıyor.

“KODIAQ MARKA İMAJINA ÇOK KATKI SAĞLAYACAK”

 

Skoda Türkiye Genel Müdürü Tolga Senyücel

Skoda markası için yepyeni bir dönemi temsil ettiğini ifade eden Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Kodiaq modeli ile birlikte Skoda yepyeni bir segmente giriş yaparak adından daha fazla söz ettirmeye devam edecek SUV atağını başlatmış oldu. Premium özelliklerle donatılan Kodiaq, aynı zamanda Skoda markasının Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada yeni bir müşteri kitlesine ulaşmasını sağlayacak. Skoda’ya yeni müşteriler kazandırmanın yanı sıra Kodiaq modeli markanın imajına da büyük bir katkı sağlayacak. Skoda, en küçük modelinden en büyük modeline kadar tüm otomobillerinde pratikliği, hayatı kolaylaştıran akıllıca fikirleri, verimli motorları ve kalitesiyle ön plana çıkmıştır. Skoda bakış açısıyla üretilen Kodiaq ise, SUV dünyasında fark yaratacak ve lider olacak özelliklere sahip. Bu model, hem markamızın gücünü ve potansiyelini ortaya koyuyor hem de gelecekte gideceği yönü gösteriyor. Kodiaq modelini Türkiye’de ise 2017’nin Şubat ayında sunmaya başlayacağız. Lansmandan itibaren ülkemizde farklı beygir güçlerine sahip 1.4 TSI benzinli ve 2.0 lt TDI dizel motorları sunacağız. SUV segmenti, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızlı bir çıkış göstermekte ve bu yeni aracımız burada da büyük bir heyecan yaratacaktır. Skoda olarak sınıfının üzerindeki özellikleri bir arada sunan Kodiaq modeliyle Türk kullanıcısının beğenisini bir kez daha kazanacağımızdan eminiz” dedi.

SKODA KODIAQ FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Ko_039

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?