Skoda Karoq Türkiye Satışları Başladı

Skoda Karoq Türkiye Satışları Başladı. Karoq Türkiye pazarında 2 benzinli ve 1 dizel motor seçeneği ile satışa sunuldu.

 

SKODA Karoq 1

 

Skoda Karoq Türkiye Satışları Başladı

 

Skoda Karoq Türkiye’de 115 HP gücündeki 1.0 lt benzinli ve ve silindir kapama teknolojisine sahip 150 HP gücündeki 1.5 lt benzinli motor ile 115 HP gücündeki 1.6 lt dizel motor seçeneği ile satışa sunuldu. Tüm motor seçenekleri 7 ileri DSG otomatik vites ile kombine iken 2018’in son çeyreğinde 4X4 çekiş sistemli ve DSG otomatik şanzımanla kombine olan 1.5 TSI benzinli motor da ürün gamına eklenecek. Ayrıca tüm motor seçeneklerinde Start/Stop ve fren enerjisi geri kazamın teknolojileri yer alıyor.

 

SKODA Karoq 2

 

Geniş ve Konforlu İç Mekan

 

Skoda’nın yeni SUV tasarım diline uygun olarak tasarlanan Karoq, yeni sürüş destek sistemleri, tamamen LED teknolojisine sahip farları ve bir Skoda modelinde ilk kez kullanılan dijital gösterge paneli gibi özelliklere sahip. 521 litrelik bagaj kapasitesi sunan Karoq, arka koltukların yatırıldığında bin 630 litrelik bir hacim sunuyor. Opsiyonel olarak sunulan ve üç bağımsız arka koltuktan oluşan “VarioFlex” sistemi de tüm koltukların tamamen çıkarılmasına olanak tanıyor. Böylelikle Karoq, bin 810 litre bagaj hacmine sahip bir araca dönüşüyor. Karoq 4 bin 382 mm uzunluğa, bin 841 mm genişliğe ve bin 605 mm yüksekliğe sahip. Arka koltuktakilere 69 mm’lik bir diz mesafesi sunan Karoq’un 2 bin 638 mm’lik uzun dingil mesafesi dört tekerlekten çekişli versiyonda ise 2 bin 630 mm.

 

SKODA Karoq iç mekan

 

Konfor ve Güvenlik Unsurları

Karoq’un iç mekanı 10 renk seçeneği bulunan ambians ışıklarıyla donatılmış. Tamamen dijital gösterge paneli de ilk kez bir Skoda modelinde kullanılmaya Karoq ile başlıyor. Bu sayede sürücü, dört farklı seçenekten birini tercih ederek, kendi bilgi ekranını oluşturabiliyor. Tüm bu ayarlar ve tercihler de, MIB adı verilen (Modüler Bilgi Matrisi) ekranda kolaylıkla yapılabiliyor. MIB sistemi aracılığıyla ayrıca müzik sistemi, telefon, Sürücü Destek Sistemleri (Şerit Asistanı, Ön Bölge Asistanı gibi) veya aracın durumuna ilişkin ayarlara da ulaşılabiliyor. Bununla birlikte orta konsolda yer alan “Telefon kutusu” (Phonebox), akıllı telefon ve diğer teknolojik araçların şarj edilmesini sağlıyor. Karoq’ta ayrıca isteğe bağlı olarak alınabilecek ısıtmalı direksiyon simidi ve ısıtmalı arka koltuklar, sürücünün araçla ilgili kendi tercihine uygun yaptığı tüm ayarları hafızasında tuman programlanabilir anahtar da var. Skoda Karoq, Park Yardımcısı, Şerit Asistanı, Trafik İşareti Tanıma, Tehlike Asistanı, Kör Nokta Uyarısı, Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, Ön Bölge Asistanı gibi konfor ve güvenlik unsurlarına da sahip.

 

Karoq modeli, 114 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM