Sıfır km Otomobil Alırken İhtiyaç Kredisi mi Kullanmalı Taşıt Kredisi mi?

Bütçesi yeni otomobil almaya yetmeyenler banka kredilerine yöneliyor. Peki Sıfır km Otomobil Alırken İhtiyaç Kredisi mi Kullanmalı Taşıt Kredisi mi?

 

 

Taşıt Kredisi Kullanmakla Elde Edilen Faydalar

 

  • Sıfır km Otomobil Alırken İhtiyaç Kredisi mi Kullanmalı Taşıt Kredisi mi? soranlar eğer kararını taşıt kredilerinden yana kullandıysa, taşıt kredisi için belirlenen vade sürelerinin çok olması sıfır km otomobil alımlarını kolaylaştırıyor. Böylece sıfır km otomobil almak isteyenler gelirinin küçük bir kısmı ile uzun vadede yeni bir araç sahibi olabiliyor.

 

  • Taşıt kredisi kullanılacak bankalar ile araba satıcıları arasında özel bir anlaşması varsa, bankların kullanıcıya sunacağı özel faiz oranları ile oldukça uygun fiyatlarda yeni bir araç satın alınabiliyor.

 

  • Ayrıca kaskonun taşı kredisi kullanılan banka tarafından yapılması da taşıt kredilerinde faiz indirimi sağlıyor.

 

Taşıt Kredisi Kullanımının Getirdiği Dezavantajlar

 

  • Taşıt kredisi kullanmayı tercih eden müşterilerin belirli bir miktar da nakit paraya sahip olması gerekiyor. Çünkü alınan sıfır km otomobilin minimum yüzde 25’i peşin ödenmeli. Ayrıca alınan sıfır km otomobiller banka tarafından ipotek edildiği için ekstra masraflar ortaya çıkabiliyor.

 

  • Aynı zamanda kredi ödemeleri bitmeden otomobil üzerindeki ipotek ortadan kaldırılamıyor. Yani eğer otomobil satılmak istenirse öncelikle kredi ödemelerinin bitirilmesi gerekiyor.

 

İhtiyaç Kredisi Kullanmakla Elde Edilen Faydalar

 

  • Sıfır km Otomobil Alırken İhtiyaç Kredisi mi Kullanmalı Taşıt Kredisi mi? sorusunu soranlar eğer tercihini ihtiyaç kredisi kullanmaktan yana seçtiyse,ihtiyaç kredilerinin birçok banka tarafından aktif olarak kullanılıyor olması ile birlikte rekabet arttığı için bankalar dönem dönem çok düşük oranda faizle kredi verebiliyor.

 

  • Ayrıca kasko zorunluluğu bulunmaması da ihtiyaç kredisi kullananlar için önemli bir avantaj olacaktır. Ama her ne olursa olsun siz mutlaka kasko yaptırın.

 

  • İhtiyaç kredisinde herhangi bir peşinata gerek olmaksızın kredi kullanarak sıfır km otomobil sahibi olunabiliyor.

 

İhtiyaç Kredisi Kullanımının Getirdiği Dezavantajlar

 

  • Araca ipotek konulmadığı için, kullanılmak istenen kredinin onaylanma ihtimali müşterinin kredi notu ve gelirinize bağlı olarak düşebiliyor.

 

  • İhtiyaç kredisi üst limitleri herhangi bir ipotek verilmemesinden dolayı, taşıt kredisine göre daha düşük olabiliyor. Bu da istenilen kredinin çıkmama ihtimalini meydana getiriyor.

 

 

Kaynak: hesapkurdu.com

 

Sürücüler Dikkat! O Bilgiler Artık e-Devlet’te haberini de okuyabilirsiniz

 

Sürücüler Dikkat! O Bilgiler Artık e-Devlet’te

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM