Shell’den 3.Köprü Çevreyolu’na 3 Yeni İstasyon Yatırımı

Shell & Turcas, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kuzey Çevre Otoyolu’nda yeni akaryakıt istasyonu yatırımlarıyla, perakende ağını genişletmeye devam ediyor.

Shell, Türkiye’nin en büyük altyapı projelerinden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Projesi’nde, 26 Ağustos’tan itibaren ilk etapta 2 istasyonu ile faaliyete geçmeyi planlıyor. İlerleyen dönemde 1 istasyon daha açılacak ve Kuzey Çevre Otoyolu üzerindeki toplam Shell istasyonu sayısı 3’e çıkacak.

Yeni tasarımlı istasyonlar ilk defa Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde

Shell’in Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde yeni açacağı istasyonlarda, yeni bir kolon tasarımı da uygulandı. Bu projedeki istasyonlardaki kolon tasarımı, Shell’in Türkiye’deki tüm istasyonlarından farklı. Ayrıca istasyonlarda çocuklar için özel tasarlanmış çocuk tuvaletleri de bulunuyor.

shell_istasyon
“Bu ve benzeri mega projelerin parçası olmak bizim için gurur verici”

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 26 Ağustos’taki resmi açılışıyla birlikte faaliyete geçmesi planlanan iki yeni istasyonun yatırım sürecinin tamamlanmasına ilişkin düzenlenen törende bir konuşma yapan Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “Bugün Türkiye’nin en köklü enerji şirketlerinden Turcas ile kurduğumuz ortak girişim şirketimiz Shell & Turcas için, çok önemli bir yatırımın hazır hale gelmesinin gururunu yaşıyoruz. Shell olarak 93 yıldır Türkiye’de hizmet sunuyoruz. Türkiye, genç ve dinamik nüfusu, büyüyen ekonomisi ile Shell için öncelikli ülkelerden biri konumundadır. Shell olarak, yatırım kararlarımızı uzun vadeli bir bakış açısıyla alıyor, Türkiye’nin de bu anlamda potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, dünyanın en önemli altyapı projelerinden biri. Bu ve benzeri mega projelerin parçası olmak bizim için gurur verici” dedi.

“Bu projedeki istasyonlarımız, birçok yenilik ve farklı hizmeti hayata geçireceğimiz yerler olacak”

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber ise konuşmasında, “Shell & Turcas olarak istasyon ağımıza yatırım yapıyor ve müşterilerimizin bizi görmek istediği lokasyonlarda yeni istasyonlar açıyoruz. Türkiye’nin en önemli altyapı projelerinden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nda açtığımız istasyonları çok kısa sürede hizmete hazır hale getirdik, bu nedenle çok mutluyuz. Bu projedeki istasyonlarımız, birçok yenilik ve farklı hizmeti hayata geçireceğimiz yerler olacak” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Örneğin buradaki istasyonlarımızdan biri, Türkiye’de işletttiğimiz tüm istasyonlarımız arasında en büyük markete sahip olan istasyonumuz olacak. Sunduğumuz kaliteli yakıtlarımıza ek olarak yeni istasyonlarımızdaki Shell Select marketlerimizle, yoldaki müşterilerimizin yakıt dışı ihtiyaçlarını da karşılamaya devam edeceğiz.”

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak