Seat Severler Cunda Adası’nda Gezi-Kültür Organizasyonu Düzenledi

Belirli zamanlarda Türkiye’nin belli bir yerinde gezi-kültür organziasyonu düzenleyen Seat severler, geçtiğimiz ay Ayvalık’ın Cunda Adası’nda buluştu.

 

 

Dostluk, arkadaşlık, otomobil ve aşk. Seat severler için Seat’ın tam da anlamı bu. Daha ziyade hobi kullanıcıları tarafından tercih elden İspanyol otomobil markası Seat’ ın buluşma toplantılarının bir tanesi daha Balıkesir de yapıldı. Seat Club Official Forum Sitesi üyeleri tarafından Ayvalık’ın Cunda Adası’nda yapılan son organizasyonda renkli görüntüler ortaya çıktı.  Araçlarıyla renkli görüntüler veren Seat tutkunları, aileleriyle birlikte katıldıkları bu gezi-kültür organizasyonunda hem yeni dostlar edinerek markanın dostluk yolundaki vesilesine tanıklık etti hem de 19 Mayıs tatiline denk gelen bu organizasyonda; Türkiye’nin 4 bir yanından yaşı kaç olursa olsun Cunda Adası’na gelen forum üyeleri genç ve dinamik enerjilerini Türkiye’yi gezip görerek zenginliklerini keşfetmek için bir fırsata dönüştürmüş oldu.

 

 

Buluşma programlarına konvoy halinde şehir turu, kahvaltı ve öğle yemeği gibi etkinlikleri de ekleyen grup; aileleriyle birlikte keyifli saatler geçirirken otomobil tutkusunun sadece erkeklere ve babalara has bir hobi olmadığını da göstermiş oldu. İnternet ortamında Seat Club Official adıyla rahatlıkla bulunabilen grup aynı zamanda, SCO İstanbul, SCO Kayseri, SCO Safranbolu, SCO Mersin, SCO Balıkesir, SCO Adana, SCO Bursa, SCO Ankara gibi Türkiye’nin birçok küçük büyük ilindeki yerel gruplarıyla, her hafta o kente özgü tarihlerde buluşup organizasyonlarına çeşitli aktivitelerle devam ediyor.

 

 

Lösemili çocuklar için Steril oyuncak yardımı, Köy okullarına kitap yardımı ve kütüphane kurma, Kimsesiz çocuklar için kıyafet kumbarası oluşturma gibi sosyal projelerle de üyelerini organize eden ve diğer hobi grupları içerisinde bu yönüyle kolayca ayırt edilebilen, toplum gönüllüsü oluşumun aktivitelerine devam ettiğini söyleyen Seat Club Official Forum Sitesi kurucularından Selçuk Çöllü Akdeniz; “SEAT’la başlayan dostluk sloganıyla hareket eden topluluk, sosyal projelerle adından söz ettirdiği gibi, Nevşehir-Kapadokya, Safranbolu-Karabük, Çanakkale-Gelibolu ve son olarak Ayvalık-Cunda gibi kültür gezileriyle de üyelerini Anadolu’nun maddi manevi zenginlikleriyle buluşturmayı amaç ediniyor. Yakından takip etmek isteyen otomobil severler tarafından internette basit bir aramayla bulunabilecek oluşumun ticari bir kaygısı ve beklentisi de bulunmuyor. Toplum yararı düşüncesi ve fikriyle hareket edip Tamamen gönüllülük esasına dayandırdığı yardımlaşma kapsamında, hiçbir firma ve Markanın boyunduruğunu hissetmek istemeyen kuruluş sponsor da kabul etmiyor” diyor.

 

Seat Club Official Forum Sitesi kurucularından Ali Selvi de; “Oluşuma dâhil olmak için yaşadığı topluma duyarlı bir otomobil sever olmak yeterli, otomobiline aşkla bağlı olanlar ise müdavimlikten kurtulamıyor. Seviyeli ve kaliteli vakit geçirmek isteyen SEAT kullanıcılarına kapılarını ardına kadar açık tutan oluşum trafikte istenmeyen ve kötü davranışlara karşı katıdır ve kapalıdır” şeklinde konuşuyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?