Seat Leon Cupra, 2017’nin ilk Çeyreğinde Türkiye’de Satışa Sunulacak

Leon serisinin tüm modellerinde olduğu gibi, yeni Seat Leon Cupra da yeni güvenlik, konfor ve bağlanabilirlik donanımlarına sahip olarak gelecek.

 

Leon serisinin tüm modellerinde olduğu gibi, yeni Seat Leon Cupra da yeni güvenlik, konfor ve bağlanabilirlik donanımlarına sahip olarak gelecek.

 

Yenilenen Full LED far tasarımına ilave olarak eklenen LED ön sis farlarının, ön ızgara yapısıyla birleşmesiyle güçlü bir ön görünüme kavuşan Cupra, özgün siyah arka spoiler, kırmızı fren kaliperleri, koyu karartılmış arka camlar ve iki oval egzoz borusu ile karakteristik bir görünüme kavuşmuş. 19 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar ve Cupra süspansiyonların da standart sunulduğu Cupra’da özel olarak geliştirilen ön, yan, perde ve diz hava yastıkları da yer alıyor. Cupra Sürüş Profili (Cupra Drive Profile ) ile sürücüler 5 mod içinden istediği seçimi yapılabiliyor. Bu modlar, Comfort, Sport, Eco, Individual (Bireysel) ile spor otomobil performansı sunan Cupra modu.

GÜVENLİ VE KONFORLU CUPRA

Yeni Leon Cupra, Trafik Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ve Acil Durum Asistanı gibi sürüş destek sistemlerinin yanında adaptif şasi kontrolü (DCC), progresif direksiyon sistemi ve ön diferansiyel kilidi standart olarak sunuluyor. Elektrikli Park Freni ve Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi özellikler de sunuyor. Media System Plus, 8 inç ekranıyla yeni nesil bilgi-eğlence sisteminin en önemli unsuru olarak öne çıkarken, Leon Cupra’da Connectivity Box ile kablosuz şarj ve GSM sinyal güçlendirici özellikleri de sunuluyor.

GELMİŞ GEÇMİŞ EN GÜÇLÜ CUPRA

300 HP gücünde 2.0 TSI motorlu Leon Cupra, hem Leon serisinin en üst modeli hem de Seat’ın ürettiği tüm seriler içerisindeki en güçlü model  Bu versiyonda öncekine göre motor gücü 10 HP (290’dan 300’e) artırılmış hem de azami tork değeri 350 Nm’den 380 Nm’ye yükseltilmiş. Bu değerler, 1.800 – 5.500 dv/dk gibi geniş bir aralıkta temin ediliyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?