Seat Arona Tanıtıldı Türkiye Satışları Ne zaman Başlayacak?

Kompakt crossover segmentinin yeni modeli Seat Arona Tanıtıldı Türkiye Satışları Ne Zaman Başlayacak?

 

Seat Arona 1

 

Seat Arona Tanıtıldı Türkiye Satışları Ne zaman Başlayacak?

Ibiza’dan sonra MQB A0 platformunu kullanan ikinici otomobil olan Seat Arona, toplam 4.138 mm uzunluğunda. Ibiza’dan 79 mm daha uzun olan Arona, Ibiza’ya göre 99 mm daha yüksek. 400 litre kapasiteli bagaj hacmine sahip olan Arona’nın koltukları da 52 mm daha yüksek. Yolcu koltukları ise 62 mm daha yüksek olan Arona’da, baş alanı önde 37 mm, arkada ise 33 mm daha fazla. Arona’da, kişiselleştirilebilecek 2 renk bölümü bulunuyor: alt gövde ve A-C direkleri de dahil olmak üzere tavan. Tavan gri, siyah, turuncu veya gövde ile aynı renk ile tercih edilebiliyor. Bu da Arona için 68 farklı renk kombinasyonunu mümkün kılıyor.

 

Seat Arona 2

 

GÜVENLİ VE KEYİFLİ BİR YOLCULUK İÇİN ARONA’DA HER ŞEY VAR

Apple Car Play, Android Auto ve Mirror Link fonksiyonlarınu sunan Arona, ses özellikleri olarak da opsiyonel olarak 6 premium hoparlör, 300W 8 kanallı amplifikatör ve bagaj bölmesinde bir subwoofer ünitesini içeren BeatsAudio ses sistemini sunuyor. Çift renkli (kırmızı ve beyaz) LED ortam aydınlatması ve Aircare filtreli çift bölgeli klima kontrolü bulunan Arona, Ön Bölge Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Stop&Go (ACC ve DSG şanzıman ile birlikte), Yorgunluk Tespit Sistemi, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Geri Görüş Kamerası, 8 inç siyah dokunmatik ekran ve kablosuz şarj ünitesi gibi sürücü destek ve bilgi-eğlence sistemlerinin tümünü içeriyor. Seat Arona’da, opsiyonel olarak Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Kör Nokta Tespit Sistemi ve hem paralel hem dikey yönde park manevralarında yardımcı olan Park Asistanı da sunuluyor.

 

Seat Arona 3

 

ARONA TÜRKİYE’DE NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK?

Arona’nın tüm motorlarında doğrudan yakıt enjeksiyonu, turbo şarj ünitesi ve Stop/Start sistemi bulunuyor. 95 HP ve 115 HP güç üreten benzinli 1.0 TSI motor ile 95 HP güç üreten dizel 1.6 TDI motor seçenekleriyle, manuel ve DSG şanzımanlı olarak satın alınabilecek olan Arona, 2017 senesinin sonunda Türkiye’de satışa sunulacak.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM