12 Eylül 2016 07:34:23 | Son Güncelleme: 12 Eylül 2016 07:34:23

Porsche Macan Turbo Performans Paketi ile Daha da Güçlendi

Porsche’nin kompakt SUV modeli Macan Turbo, Performans Paketi ile 440 HP güçlü motora kavuştu. Bu motor ile 0/100 km/s hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlıyor.

 

Porsche'nin kompakt SUV modeli Macan Turbo, Performans Paketi ile 440 HP güçlü motora kavuştu. Bu motor ile 0/100 km/s hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlıyor.

Performans Paketli Macan Turbo, performansının güçlendirilmesinin ardından çift turboşarjlı 3.6 litrelik V6 motor 440 HP güç üretiyor. Macan Turbo’dan 40 HP daha fazla güç üreten bu versiyon 0’an 100 km hıza, Macan Turbo’dan 0.4 saniye daha hızlı yani 4.4 saniyede ulaşıyor. Azami hızı saatte 272 kilometre olan (Macan Turbo’da 6 km/s daha fazla) Performans Paketli Macan Turbo’nun, Sport Plus modunda 80 km/s’ten 120 km/s hıza çıkma süresi de 3.1 saniyeden 2.9 saniyeye düştü.

 

macan_turbo_performans_paketi_3

 

Daha yüksek tork ve daha fazla akselarasyon

Sport Chrono Paketi Macan Turbo’nun performansını daha da artırabiliyor. Sport Plus modunda bu paket, şasi, motor ve güç aktarım organlarının spor etkisine ayarlanmış olmasını sağlıyor ve ayrıca spor egzoz sistemi daha da etkileyici ses üretiyor. 7 vitesli PDK çift kavramalı şanzıman, kısa tepki süreleri, optimum vites geçiş noktaları ve vites değiştirmeler sırasında daha yüksek tork ile azami hızlanma sağlıyor.

Kişiselleştirme özellikleri

Performans Paketli Macan Turbo’yu özelleştirmek için, Turbo Exterior Paketi gibi kişiye özel donanım opsiyonu da sunuluyor. Bu pakette bulunan opsiyonlar arasında 911 Turbo tasarımlı 21 inçlik parlak siyah boyalı jantlar, PDLS Plus donanımlı LED farlar ve birçok başka siyah parça bulunuyor. Turbo Interior Paketinde, siyah deriden bir iç mekan, bol bol kullanılan Alkantara unsurlar, birçok yerde renkli işlemeler ve kapı giriş muhafazaları gibi çeşitli karbon parçalar bulunuyor ve beyaz ışıkla model logosu oluşturuluyor.

 

macan_turbo_performans_paketi_4

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak