Peugeot, Yük Taşımacılığında Expert ile Niş Bir Alan Oluşturacak

4.95 mt’lik standart ve 5.3 mt’lik uzun versiyonları olan Expert, piyasada ilk olacak 4.6 mt’lik kompakt versiyonuyla niş bir alan oluşturmayı hedefliyor.

 

 

Yeni Peugeot Expert; kompakt ve uzun olmak üzere iki farklı gövde uzunluğu ile Türkiye’de satışa çıkacak. Yeni EMP2 (Efficient Modular Platform 2) platformu üzerine inşa edilen yeni Peugeot Expert’in kompakt gövde tipi 4,6 metre uzunluğu ile 5.1 m3 kargo hacmi ve 3.32 metre kargo uzunluğu sunarken, uzun versiyon ise 5.30 metrelik gövde uzunluğu ile 6.6 m3’e kadar kargo hacmi ve 4 metreye kadar kargo alanı uzunluğu sunuyor. Kompakt versiyonda 2.92 metre olan dingil mesafesi uzun versiyonda 3.27 metre olarak kullanılıyor. Önde 0,88 metrelik ve arkada 0,80 (kompakt) ile 1.15 (standart) metrelik kısa aks uzantıları kadar 11,30 metrelik dönme çapı da park ve manevralarda Peugeot Expert’in kullanım kolaylığını artırıyor. Peugeot Expert 20 bin km veya 1 yıllık bakım aralığı sunuyor.

 

 

Türkiye’de 3 Mart’ta satışına başlanan Expert, ilk etapta uzun versiyonla satılacak. Uzun versiyon, 120 HP güç ve 340 Nm tork değerli 2.0 BlueHDi motora sahip. Bu motor 6 ileri manuel  şanzımanla kombine. Expert’in yüksüz olarak seyahatinde elde ettiği yakıt tüketimi ise fabrika verilerine göre 5,5 L/100 km. Kompakt versiyon ise 2017’nin 3’üncü çeyreğinde satışa sunulacak. Kompakt veriyonda 115 HP S&S güç ve  300 Nm tork değerli 1.6 BlueHDi motor görev alıyor. 6 ileri manuel  şanzımanla kombine olan bu motorun yüksüz seyahatinde karma yakıt tüketimi ise 5,1 L/100 km.

 

 

Peugeot Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, panelvanla yük taşımacılığı yapanların ortalama yaşının 40 olduğunu ve yılda 30 bin km yol yaptıklarını, bu nedenle araçtan beklentilerini çok olduğunu söyledi. Yaptıkları araştırmada Araç Sürüş ve Yol Tutuş Konforu, Dayanıklılık ve Güvenilirlik ile Marka İmajı ve Deneyiminin öne çıkan unsurlar olduğunu belirlediklerini ifade eden Mehmet Akın, aracın iç ve dış tasarımı, aracın boyut, yük ve yolcu kapasitesi, aracın fiyatı ve koşulları ile markanın bayi ve servis ağının müşteri için önemli olan diğer kriterler olduğunu belirtti. Zor bir pazara girdiklerini ifade eden Akın: “2017’de panelvan satışlarının 2016’da olduğu gibi 6-7 bin adetler civarında olduğunu öngörüyoruz. Expert satışları ise 1000 adet civarında olacak. Yani yüzde 15’lik pay alma hedefimiz var. 81 bin 500 TL’lik rekabetçi satış fiyatımız ve sunduğumuz özel finansman desteklerimizle bu hedefi yakalayacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?