DOLAR

32,5194$% 0.29

EURO

34,5940% 0.21

STERLİN

40,4720£% 0.19

GRAM ALTIN

2.495,22%0,50

ONS

2.385,86%0,12

BİST100

9.548,09%-1,36

BİTCOİN

2041992฿%-0.62633

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Peugeot Tüm SUV Segmentlerinin En çok Satan Markası Oldu

Peugeot Tüm SUV Segmentlerinin En çok Satan Markası Oldu

Peugeot Tüm SUV Segmentlerinin En çok Satan Markası Oldu
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Nisan ayında gerçekleşen 3 bin 347 adet SUV satışı ile yüzde 42 pay alan Peugeot Tüm SUV Segmentlerinin En çok Satan Markası Oldu.

REKLAM

 

peugeot suv modeller

 

REKLAM

Peugeot Tüm SUV Segmentlerinin En çok Satan Markası Oldu

 

Nisan ayında, hem dijital kanallarda hem de showroom’larda iletişime geçilen toplam müşteri temas sayısında tarihinin en yüksek sayısına ulaşan Peugeot Türkiye, Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 47 oranında daralarak 26 bin 457 adet ile tamamlanan Türkiye toplam otomotiv pazarındaki satışlarını bir önceki aya göre yüzde 30 oranında artırarak 3 bin 960 adet satış gerçekleştirdi. Peugeot Türkiye, Ocak-Nisan döneminde gerçekleştirdiği toplam 7 bin 142 adet SUV satışı ile de toplam SUV segmentindeki liderliğini devam ettirdi. Yeni Peugeot 2008 modeli nisan ayındaki bin 351 adetlik satış ile B-SUV segmentinin lideri olurken, Ocak-Nisan arasında gerçekleştirdiği 2 bin 224 adetlik toplam satış ile de B-SUV segmentinde liderlik koltuğuna oturdu. Sene başından beri toplam 4 bin 423 adet satılan Peugeot 3008 modeli Nisan ayındaki bin 882 adetlik satışı ile C-SUV segmentindeki liderliğini korumaya devam etti. Ocak-Nisan döneminde 495 adet satılan Peugeot 5008 modeli de nisan ayındaki 114 adetlik satışı ile D-SUV segmentinin lideri oldu.

 

Satış Süreçleri Dijitalleştirildi

 

Peugeot Türkiye, içinde bulunulan bu hassas dönemin daha kolay atlatılmasını sağlayacak yeni çalışma düzenini çok hızlı bir şekilde hayata geçirerek müşteri ve çalışan sağlığının en önemli husus olduğu inancıyla 108 maddelik COVID-19 protokolünü devreye aldı. Tüm tesislerin çok hızlı bir şekilde bu protokole göre COVID-19’a hazır hale gelmesini ve bağımsız bir denetim firması tarafından denetlenmesini sağladı. En iyi hizmeti kesintisiz bir şekilde sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak adına araç tanıtımı ve satış süreçleri dijitalleştirildi. Peugeot Türkiye‘nin satışını gerçekleştirdiği birçok otomobilin tanıtımı, kredi ve satış süreçleri dijital sistemler üzerinden gerçekleştirildi ve isteyen Peugeot severlerin araçları evlerine dezenfekte edilerek  teslim edildi.

 

“Birçok markanın alamayacağı riskleri alarak isabetli bir planlama yaptık”

 

peugeot mudur ibrahimanacAlınan bu sonuçta Peugeot Türkiye ekibinin, bayi teşkilatının, medya ve dijital ajanslarının birbirine kenetlenmesinin, başarıya ve değişime inanmasının büyük etken olduğunu belirten Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç: ‘‘Pazardaki tüm olumsuzluklara rağmen kendimize ve teşkilatımıza güvendik; birçok markanın alamayacağı riskleri alarak isabetli bir planlama yaptık, tamamının satılacağını taahüt ederek yüksek adette ve farklı donanıma sahip otomobilleri Avrupa’dan getirdik, hızlı bir şekilde yeni ürün gamı ile ilgili satış ekiplerimize eğitim verdik ve değişime çok hızlı ayak uyduran bayi teşkilatımız, bayi çalışanlarımız ve tüm stratejik iş ortaklarımız ile bu sonuca ulaştık. Perakende tarafında ciddi bir takım çalışması içinde bu başarıya ulaşırken; kurumsal satış ekibimiz de portföydeki tüm potansiyel müşterilerimizi yoğun bir şekilde tarayarak, ciddi bir satış gerçekleştirdi. Hem Peugeot Türkiye çalışanları hem de büyük bir kısmı evden çalışan bayi çalışanları ortamın getirdiği çeşitli zorluklara rağmen büyük bir gayret göstererek bu başarıyı elde ettiler’’ dedi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Toyota Highlander İlk Kez Avrupa Pazarında Satışa Sunulacak