DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ONS

2.332,58%1,26

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2168646฿%0.2973

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kullanımı Kaldırıldı

Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kullanımı Kaldırıldı

Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kullanımı Kaldırıldı
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM
REKLAM

 

REKLAM

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre 31 Mart tarihinden itibaren Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kullanımı Kaldırıldı.

 

ogs hgs

REKLAM

 

REKLAM
REKLAM

Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kullanımı Kaldırıldı

 

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), köprü ve otoyol geçişlerinde aynı anda kullanılan OGS ve Hgs‘nin, karışıklığa sebep olması nedeniyle 31 Mart itibarıyla OGS’nin kaldırılacağını duyurdu. Geçiş ücretlerinin sadece HGS üzerinden tahsil edileceğini açıklayan KGM tarafından şu açıklama yapıldı: ” Ülkemizdeki geçişi ücretli olan otoyol ve köprülerin geçiş ücretleri Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ve Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) olmak üzere iki ayrı ücret toplama sistemi üzerinden tahsil edilmektedir. Ücret toplama sistemlerinde OGS ve HGS olmak üzere iki sistemin olması, otoyol kullanıcıları yönünden gişelerden geçişlerde karışıklıklara neden olmaktadır.

 

TAHSİLAT HGS ÜZERİNDEN SAĞLANACAK

 

İş yükünün azaltılması ve verimliliğin artırılarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına, 31.03.2022 tarihinden itibaren (OGS kaldırılarak otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin HGS üzerinden tahsilatına devam edilecektir.

 

DEĞİŞİM ÜCRETSİZ OLACAK

 

OGS abonesi otomobil ve ticari araç sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları için gerekli tüm önlemler alınacak olup, OGS etiketi olan araç sahiplerine OGS cihazının alındığı banka tarafından ücretsiz olarak HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS hesaplarına dönüştürülecektir. Dönüştürme işlemleri aşamasında ve sonrasında kullanıcılar otoyol geçişlerini rahatlıkla yapabilecek ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.”

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

REKLAM
REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni Volkswagen Caddy Türkiye’de Satışa Sunuldu