DOLAR

28,8987$% -0.01

EURO

31,4194% -0.15

STERLİN

36,6366£% -0.33

GRAM ALTIN

1.919,55%-0,22

ONS

2.069,23%-0,06

BİTCOİN

1203529฿%5.46382

ETHEREUM

64850Ξ%3.97838

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Otonom Otomobiller Olumlu Bir Tavır ve Beklenti ile Bekleniyor

Otonom Otomobiller Olumlu Bir Tavır ve Beklenti ile Bekleniyor

Otonom Otomobiller Olumlu Bir Tavır ve Beklenti ile Bekleniyor
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

5 bin 500’den fazla tüketici ve 280 otomotiv yöneticisi ile gerçekleştirilen ankete göre Otonom Otomobiller Olumlu Bir Tavır ve Beklenti ile Bekleniyor.

REKLAM

 

otonom surus

 

REKLAM
REKLAM

Otonom Otomobiller Olumlu Bir Tavır ve Beklenti ile Bekleniyor

 

REKLAM
REKLAM

Araştırma şirketi Capgemini’nin gerçekleştirdiği araştırma anketinin sonuçlarına göre tüketiciler, otonom otomobiller sunacak markalara güven duyuyorlar ve otonom sürüşün önündeki zorlukların ve engellerin üstesinden gelme konusunda otomotiv yöneticilerinden daha iyimser. Araştırmaya katılanların yüzde 63’lük gibi büyük çoğunluğu otonom otomobillerin kendilerine zamandan tasarruf sağlayacağını düşünüyor. Araştırmaya katılan tüketiciler, kendilerine otonom otomobiller hakkında neler hissettikleri sorulduğunda, yüzde 59 oranında “önceden yapma isteği”, yüzde 52 oranında “şaşkınlık”, yüzde 48 oranında “korku” ve yüzde 43 oranında “kontrol kaybı / çaresizlik”, yüzde 32 oranında “itimat”, yüzde 28 oranında “kendine güven” ve yüzde 6 oranında “öfke” hissine kapıldığı söyledi. Katılımcıların sadece yüzde 25’i şimdi otonom otomobile binmeyi tercih ettiğini söylerken, yüzde 52’si bunu 5 yıl içinde yapacağını söyledi. Katılımcılardan otonom otomobili benimseyenlerin yüzde 63’ü erkek, yüzde 68’i şehirli, yüzde 63’ü 35 yaş ve üstü. Tüketiciler otonom otomobiller için daha fazla para ödemeyi kabul ediyor. Katılımcıların yüzde 56’sı  yüzde 20’den daha fazla para ödeyebileceklerini söylüyor.

 

Tüketiciler Yöneticilerden Farklı Düşünüyor

 

Diğer taraftan otonom otomobillerle ilgili otomobil yöneticileri ve tüketiciler çok farklı görüşlere sahip. Beş yöneticiden üçü, otonom otomobil kullanma fikrini benimsemenin otonom otomobil kullanmayı öğrenmenin önündeki en büyük engel olacağına inanıyor. Ancak tüketicilerin sadece yüzde 37’si bu fikirde. Otomobil firmalarının daha fazla tüketici güveni oluşturmaya odaklanması gerekiyor.  Bunlar arasında, tüketicilerin yüzde 70’ten daha fazlasının ortaya koyduğu en önemli kaygılar olan araç güvenliği ve emniyet gibi hususlar yer alıyor. 

 

Müşteri İle Ortak Hareket Edilmeli

 

Capgemini Küresel Otomotiv Başkan Yardımcısı Markus Winkler, mühendislerin ve araştırmacıların, müşterilerin ihtiyaçlarına uygun otonom otomobiller oluşturmak için pazarlamacılar ve kullanıcı deneyimi uzmanlarıyla birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Winkler, “Mişteriler güvenli bir şekilde seyahat etmeyi bekliyor, ancak aynı zamanda otonom sürüşün kendilerine vaat ettiği rahatlık ve müşteri deneyimini de bekliyorlar” dedi.

 

Siz otonom otomobilleri kullanma konusunda ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum kısmında belirtiniz…

 

Otomobil Sürüşünü Tamamen Değiştirecek 12 Otomobil Teknolojisi haberini de okuyabilirsiniz…

 

Otomobil Sürüşünü Tamamen Değiştirecek 12 Otomobil Teknolojisi

 

 

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mercedes-AMG A 35 4MATIC Satışa Sunuldu