DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ONS

2.332,58%1,26

BİST100

10.471,32%0,76

BİTCOİN

2170002฿%0.26926

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Otomotiv Sektörünün Büyümesini Sürdürmesi İçin Önemli Hamle

Otomotiv Sektörünün Büyümesini Sürdürmesi İçin Önemli Hamle

Otomotiv Sektörünün Büyümesini Sürdürmesi İçin Önemli Hamle
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM
REKLAM

Otomotiv sektörünün önemli isimleri 31 Mart’a kadar uzatılan ÖTV indirimini Otomotiv Sektörünün Büyümesini Sürdürmesi İçin Önemli Hamle olarak niteledi.

REKLAM

 

 

otomobil pazari

 

REKLAM

 

REKLAM
REKLAM

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), 2019’un ilk 3 ayında da devam edeceği belirtilen ÖTV ve KDV indirimi teşviklerinin, özellikle ulusal pazar odaklı satışlara etkisiyle Türk otomotiv sanayinin üretim ve istihdam sürekliliğine derin nefes aldırmaya devam ettirecek çok pozitif bir gelişme olarak karşıladı. OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “2018 yılının son 2 ayını Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ve bizi can kulağıyla dinleyip büyük bir özveriyle destekleyen Bakan Yardımcılarımızın otomotiv sektörü için attıkları hayati destekle tamamladık. Şimdi Hazine ve Maliye Bakanımızın verdiği müjdeyle sektöre yaşam enerjisi veren düzenlemelerin, 2019 yılının ilk 3 ayında da uygulanmaya devam edecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu noktada özellikle bakan yardımcılarımıza KDV indirimindeki mağduriyeti giderdikleri için ayrıca teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

ÖTV ve KDV indirimlerinin 31 Mart 2019 tarihine kadar devam ettirilmesi yönünde kararı büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanı E. Ali Bilaloğlu, “Bu düzenlemenin devam ettirilmesi ülke ekonomisinde lokomotif sektörlerden otomotiv ekosisteminin korunarak geliştirilmesi, küresel otomotiv arenasında sektörümüzün rekabet gücünün devamlılığı ve desteklenmesi adına çok önemli bir gelişmedir. Ülkemizin lokomotif sektörlerinden otomotivin iç pazarın yeniden 1 milyon seviyelerine taşıyacak politikaların geliştirilmesi, güven ortamı ve istikrarın sürdürülebilir kılınması ülkemiz ekonomisi bakımından da çok değerli. Otomotiv sektörüne Hazine ve Maliye Bakanlığımızın vermiş olduğu destekler ve süreç içerisinde sektörün ihtiyaçlarını dile getirmede sağladıkları imkanlar bakımından müteşekkir olduğumuzu belirtmek isteriz. Sektörümüz de içerisinden geçilen bu süreçte ülkemiz yararına üzerine düşeni yapmaya devam edecektir” dedi.

 

 

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER)Başkanı Murat Şahsuvaroğlu da ÖTV ve KDV indiriminin devam etmesi ile ilgili şunları söyledi: “2018 yılının ikinci yarısında başlayan ÖTV ve KDV indirimi sayesinde sektör nefes almış, dolayısıyla düşüş hızı da yavaşlatılmış oldu. Ekonomimizin en büyük sektörlerinden bir tanesi olan otomotiv sektöründe uygulanan bu ÖTV ve KDV düzenlemesinin 3 ay daha uzatılması tüm sektör oyuncularının arzu ettiği bir destekti. Bu durum ise sektörümüzü temsil eden tüm derneklerimizin gösterdiği yoğun çabaların hükümetimiz nezdinde karşılık bulmasıdır. ÖTV düzenlemesi sonucu ilgili araçlara modele bağlı olarak 20 bin TL’nin üzerinde indirim yansımasının sürecek olması tüketiciler lehine olumlu havanın devam etmesi anlamına geliyor. Bu durum yeni araç almak isteyenler için de önemli bir teşvik olacaktır. Buna bir de markaların düzenlediği kampanyalar eklenince avantajlar katlanacaktır.”

REKLAM
REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Güncellenen MTV Oranı Sonrası En Düşük Fiyat Belli Oldu