27 Kasım 2018 12:08:17 | Son Güncelleme: 27 Kasım 2018 12:08:17

Otomotiv Sektöründe Şok Gelişme! O Marka 5 Fabrikasını Kapatacak

Yeniden yapılanma amacı ile 5 fabrikasını birden kapatma kararı alan Amerikan otomotiv sektörünün lider markası General Motors (GM), yeniden çalışan sayısında küçülmeye gideceğini açıkladı.

Chevrolet, Buick, Cadillac ve GMC gibi markaları bünyesinde bulunduran GM, yeniden yapılanma kapsamında, Kuzey Amerika’daki 14 bin çalışanını işten çıkaracak.

 

GM ayrıca, ABD’nin Michigan, Maryland ve Ohio eyaletlerinde ve biri Kanada’nın Ontario eyaletindeki olmak üzere beş fabrikasını kapatacağını, bu fabrikalarda çalışan bazı işçilerin üretim hacmi artırılan kamyon veya SUV fabrikalarıa transfer edilebileceğini açıkladı. GM, çizdiği yeni yol haritasında SUV ve kamyon üretimine daha fazla ağırlık verecek.

 

GM’nin hisseleri, yeniden yapılanma açıklamasının ardından, borsada yüzde 6 değer kazanarak 37.98 Dolar seviyelerine ulaştı.

 

GM CEO’su Mary Barra, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şirketin güçlü olduğunu ve ekonomik bir gerilemeyi öngörmediklerini söyledi. Sürdürülebilir karlılık hedefiyle önemli adımlar attıklarını belirten Barra, “Şirketimizi uzun vadeli başarıya ulaştırmak için değişen piyasa koşullarının ve müşteri tercihlerinin önünden gitmemiz gerektiğini biliyoruz”  dedi.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

escort ankara