DOLAR

33,0333$% -0.15

EURO

35,9808% -0.52

STERLİN

42,7123£% -0.33

GRAM ALTIN

2.546,81%-2,07

ONS

2.398,82%-1,89

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2191231฿%3.97892

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Otomotiv Endüstrisinde Veri Analitiği Rollerinde İşe Alım Patlaması Yaşanıyor

Otomotiv Endüstrisinde Veri Analitiği Rollerinde İşe Alım Patlaması Yaşanıyor

Otomotiv Endüstrisinde Veri Analitiği Rollerinde İşe Alım Patlaması Yaşanıyor
0

BEĞENDİM

REKLAM

 

Kasım 2021’de sona eren üç aydaki verilere göre Avrupa Otomotiv Endüstrisinde Veri Analitiği Rollerinde İşe Alım Patlaması Yaşanıyor.

 

veri analizi

 

 

Otomotiv Endüstrisinde Veri Analitiği Rollerinde İşe Alım Patlaması Yaşanıyor

 

Avrupa, 2021 Kasım ayında sona eren üç ayda otomotiv endüstrisi şirketlerinde veri analisti işe alımlarında en hızlı büyüyen bölge oldu. GlobalData tarafından derlenen rakamlara göre, Avrupa’daki yeni işe alımların sayısı, toplam veri analisti işe alımlarının yüzde 15,5’ini oluşturdu. 2020’nin aynı çeyreğinde bu oran yüzde 11,8’di. Avrupa’yı veri analitiği rollerinde 2020’ye kıyasla 2021’de yüzde 3,2 puan artış gösteren Asya-Pasifik bölgesi izledi.

 

2021’nin son çeyreğinde gerçekleşen otomotiv endüstrisi şirketlerinde veri analisti işe alımları rakamlara göre en hızlı büyüyen ülke, 2020 Kasım ayında sona eren üç ayda tüm veri analitiği iş ilanlarının yüzde 6.9’unu gören ve 2021 Kasım ayında sona eren üç ayda da yüzde 10,1’e yükselen Almanya oldu. Almanya’yı Hindistan (yüzde 2,5 puan artış), Fransa (yüzde 1 artış) ve Çin ( yüzde 0,7 artış) izledi. Almanya’da en çok işe alım 102 yeni işe alımla Münih’te gerçekleşirken, Münih’i 64 yeni işe alımla Berlin, 56 yeni işe alımla Bietigheim-Bissingen ve 35 yeni işe alımla Wuppertal takip etti. Fransa’da en çok veri analisti işe alımı ise 16 yeni işe alımla Paris’te gerçekleşti.

 

Otomotiv endüstrisinde veri analizi rolleri için en iyi ülke, 2021 Kasım’da sona eren üç ayda tüm rollerin yüzde 65,3’ünü alan Amerika Birleşik Devletleri oldu. En çok veri analisti işe alımı, 297 yeni iş ve yüzde 7,3 oranla, 2021 Kasım ayında sona eren üç ayda Warren’da (Amerika Birleşik Devletleri) gerçekleştirildi. Warren’ı 174 yeni işe alım ve yüzde 7,3 oran ile Austin (Amerika Birleşik Devletleri), 171 yeni işe alım ve yüzde 4,2 ile Maumee (Amerika Birleşik Devletleri) ve 139 yeni işe alım yüzde 3,4 ile Fremont (Amerika Birleşik Devletleri) izledi.

 

Otomotiv Endüstrisinde Veri Analizi 

 

Artık bir otomotiv inovasyonu çağında yaşıyoruz. Tamamen elektrikli otomobillerden yapay zeka destekli kendi kendine giden araçlara kadar, geçmişte sadece hayal edebildiğimiz yenilikler günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor. Bu, dünyamızı değiştirdi ve bu değişimde önemli bir rol oynadığı için veri analitiğine teşekkür edebiliriz. Artık tüm otomotiv işletmelerinin üretimlerini, müşteri hizmetlerini ve diğer iş alanlarını optimize etmek için veri analitiğini tam olarak kullanması kritik hale geldi. İçinde yaşadığımız veri odaklı çağ sayesinde, veri analizi yazılımı artık otomotiv endüstrisinin bugün daha iyi arabalar tasarlamasına ve üretmesine ve geleceğin arabalarını gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olabiliyor. Veri bilimi artık üreticiler tarafından iş süreçlerinin birçok yönünü iyileştirmek için yaygın olarak kullanılıyor. Örneğin, bir araca uygun sensörler takıldığında, tahmine dayalı analitik, mühendisler tarafından olası sorunları sorun haline gelmeden önce görüntülemek ve tahmin etmek için kolayca kullanılabilir. Bu nedenle, müşteriye vakit kaybetmeden bir servise gitmesini tavsiye edebilirler. Araç tasarımı ile ilgili olarak, otomobil şirketleri, gelecekteki modeller için en uygun aerodinamiği belirlemek için performans modellerini analiz ederek tasarım sürecine yardımcı olmak için veri analizi araçlarını kullanıyor.

 

Satış ve Pazarlama

 

Otomotiv endüstrisinde veri analitiğinin bir diğer kritik kullanımı, pazarlama ve satışları kişiselleştirmekte önümüze çıkıyor. Otomotiv şirketleri, müşterilerinin güven ve sadakatinin değerini anladı ve verilerin etkin kullanarak, benzersiz bir müşteri deneyimi sağlamayı hedefliyor. Tahmine dayalı analitik, bakım ve kişiselleştirme hizmetleri, artık satış sonrası hizmetlerde çok fazla kullanılıyor ve müşterilere her zamankinden daha yüksek hizmet seviyeleri sağlamak için tümü veri analitiği ile entegre ediliyor. Ek olarak, tahmine dayalı analitik, otomotiv şirketlerinin müşterilere gerçek zamanlı geri bildirim vermelerine ve bunları gelecekte hizmetlerini iyileştirmeye yardımcı olacak geçmiş veriler olarak kullanmalarına yardımcı oluyor.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hyundai Ioniq 5 Yılın En İyi Otomobili Seçildi