DOLAR

32,8577$% -0.05

EURO

35,6754% -0.09

STERLİN

42,4219£% -0.07

GRAM ALTIN

2.543,16%-0,06

ONS

2.408,80%-0,02

BİST100

11.089,53%-0,74

BİTCOİN

2166160฿%-2.66693

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Otomobil Temizliğinin Size Sağlayacağı 9 Önemli Avantaj

Otomobil Temizliğinin Size Sağlayacağı 9 Önemli Avantaj

Otomobil Temizliğinin Size Sağlayacağı 9 Önemli Avantaj
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Otomobilinizi satmayı veya uzun süre kullanmayı planlıyorsanız onu temiz tutmalısınız. Otomobil Temizliğinin Size Sağlayacağı 9 Önemli Avantaj nedir sıraladık.

 

temiz araba

 

Otomobil Temizliğinin Size Sağlayacağı 9 Önemli Avantaj

 

Otomobilinizi satmak istediğinizde en yüksek fiyatı almak için otomobilinizin temizliğine çok onem vermeniz gerekiyor. Otomobilini değiştirmeyi planlamayan sürücüler de motordan iç kısma kadar araçlarına temiz bakmalı. Sürücülerin, araçlarının değerini korumak için yapabilecekleri ve takip etmeleri gereken temizlikle ilgili görevleri derledik.

 

Otomobil Garajda Olmalı

 

kapali garaj

 

Kapalı otoparka sahip bir sitede oturuyorsanız ya da evinizin önünde kapalı bir garaj yapma olanağına sahipseniz bu otomobilinizn sağlığı için çok önemlidir. Ancak evinizin önündeki garajı otomobiliniz için değil de önemsiz eşyalarınızı depolamak için kullanmamanız gerekiyor. Bir garajın asıl amacı otomobilinizi saklamaktır. Bir garaja park edilmiş otomobil; kar, rüzgar, dolu, sıcak, güneşli, yağmur ve soğuk gibi zorlu iklim koşullarından ve ayrıca kuş pisliği ağaç reçinesi gibi boyaya zarar veren maddelerden korunur

 

Farlar Temiz Olmalı

 

kirli far e1549722316978

 

Otomobilinizin farları, otomobiliniz alacak yeni alıcının kafasında, sizin otomobile bakma şekliniz hakkında bir fikir oluşturabilir. Eğer alıcının aracınızla ilgili yanlış bir izlenim edinmesini istiyorsanız, bunu başarmanın en kolay yolu kirli farlara sahip olmaktır. Farların işlevsel olmasını sağlamanın yanı sıra, temiz olduklarından emin olmalısınız. Doğru biz izlenim vermek için, far plastik kapaklarına yönelik temizlik ürününü kullanmalısınız. Cam temizleyicileri gibi ürünler far kapaklarına uygun değildir.

 

Sigara İçmeyin

 

sigara icme

 

Aracın değerini düşürmesi kadar sigara içmek de sağlığınız için kötüdür. Sigara dumanı kokusu, çoğu insanın tahammül edemediği keskin bir kokudur ve araca nüfuz eder. Hoş olmayan kokunun yanı sıra, sigara dumanı iç yüzeyi soluklaştırabilir ve kalıcı lekelere neden olabilir. Sigara içmeyenlerin sigara kokusunu rahatsız edici bulacağından emin olabilirsiniz. Bu durum, aracınızı satın almak isteyen potansiyel kişi sayısını epey küçültecektir. Bir alıcı bulursanız, aracın değeri düşürmek için sigara dumanını sebep olarak kullanması büyük olasılıktır.

 

Jant ve Lastik Temizliğini Önemseyin

 

jant lastik temizliği

 

Jantlar ve lastikler ayrılmaz bir bütündür. Parlak jantlara sahip otomobiller aracın yeni görünmesini sağlar ve aracınızın parlaklığına ve değerine katkıda bulunabilir. Jantları temizlemenin yanı sıra, lastiklerin de parlak olduğundan emin olmanız gerekir. Lastiklerin gıcır gıcır hale gelmesi için ilgili ürünleri satın almanız gerekir. Lastiğinizi birkaç saat parlatacak vasat ürünler kullanmayın. Lastiklere uygun bir ürün alın ve otomobilin ışıltısını canlandırmak için lastik yanaklarına uygulayın.

 

Dış Yüzeyi Cilalayın

 

cilalama

 

Otomobilinizin dış yüzeyinin cilalanması, hem yüzeyi korur hem de araç renginin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Otomobilinizi en az altı ayda bir cilalamalısınız. Dış yüzeyin korunmuş olması ve parlaklığı potansiyel bir alıcının fark edeceği ilk unsurlardan biridir. Donuk ve aşınmış boya, otomobiliniz mükemmel mekanik özelliklere sahip olsa da ya aracınızın fiyatını düşürür ya da alıcının aracı satın almasını engelleyebilir.

 

İç Temizliği Geciktirmeyin

 

hali temizleme

 

Sürücülerin çoğu halı ve döşemeler kirlendiğinde onları hemen temizlemez. Çoğu otomobilin iç kısmı lekelere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak direnç, lekeleri en kısa sürede temizlerseniz en iyi şekilde çalışır. Günlerce ve haftalarca halı ve döşemeyi kirli bırakırsanız, araçta kalıcı leke oluşma riski vardır. Kırmızı renkli içecekler seven çocuklarınız varsa, kırmızı boyanın neden olduğu leken zor temizlendiğinden araçtaki tüketimini yasaklamalısınız.

 

Koltukları Temiz Tutun

 

koltuk temizleme

 

Otomobilin koltukları iç mekanın çoğunu kapsıyor ve yeni potansiyel alıcının göreceği ilk özellik. Koltukları dökülmelerden ve evcil hayvanlardan korumanız gerekir. Koltuk kılıfları, aracın içine eklenecek abartılı bir aksesuar değildir, ancak aracı satmanız gerektiğinde size önemli bir avantaj sağlar. Zemini paspaslarla korumayı unutmayın. Yırtık paspasları da yenileri ile mutlaka değiştirin.

 

Vinil Yüzeylere Dikkat Edin

 

vinil

 

Otomobilin vinil yüzeyleri çatlamaya ve matlaşmaya yatkındır. Hasar görmüş vinil yüzeyler mekanik sorunlara neden olmaz, ancak otomobiliniz almak isteyen kişiye iç mekanla ilgilenmediğiniz izlenimini verir. Otomobilinizi gölgede park ederek bu yüzeyleri koruyabileceğiniz gibi bu yüzeyleri korumak için gereken ürünleri düzenli olarak kullanmalısınız. Ayrıca ön camınıza güneş ışınlarını saptırıcı kullanmak ve plastik ile vinil yüzeyin kurumasını ve çatlamasını önlemek için bir UV koruyucu uygulamak da diğer yöntemlerdir.

 

Otomobiliniz Düzenli Olarak Mutlaka Yıkayın

 

araba yikama

 

Otomobil sahiplerinin yapmadığı en kolay ve en önemli görevlerden biri de araçlarını yıkamamaktır. İster meşgul olsun, ister tembel olsun, araç sahipleri, aracın değerini korumada bu çok önemli adımı ihmal eder. Otomobilinizi düzenli olarak yıkadığınızda, kış tuzu, yol kiri ve aracınızın boyasına zarar verecek olan yapışmış şeylerden kurtulmuş olursunuz.

 

Satın Aldığınız Sıfır Km Otomobile İlk 6 Ay İçinde Yapılmayacak 15 Hata yazısını da okuyabilirsiniz…

 

https://www.vidyoto.com/satin-aldiginiz-sifir-km-otomobile-ilk-6-ay-icinde-yapilmayacak-15-hata/

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Otomobilini Ekspertize Getirenler Dikkat 35 Bin TL Masraf Çıkabilir