Opel ve Vauxhall ile PSA Grubu Avrupa’nın İkinci Büyük Otomobil Üreticisi Oldu

2017’nin ilk yarısında yüzde 17 pazar payıyla Opel ve Vauxhall ile PSA Grubu Avrupa İkinci Büyük Otomobil Üreticisi Oldu

 

 

Opel ve Vauxhall ile PSA Grubu Avrupa İkinci Büyük Otomobil Üreticisi Oldu

Opel ve Vauxhall ile Groupe PSA, 2017’nin ilk yarısında yüzde 17 pazar payı ile ikinci büyük Avrupa otomobil üreticisi oldu. Gerçekleşen birleşme ile beş otomobil markasına ulaşan PSA Grubu, Avrupa pazarlarındaki varlığını güçlendirmeyi ve dünya çapında karlı büyüme için bir temel oluşturmayı hedefliyor. Ekonomik temellerini yeniden tesis etmeyi amaçlayan PSA Grubu, Opel ve Vauxhall’un desteğiyle stratejik bir plan hazırlayacak. Opel ve Vauxhall ekipleri bu planı 100 gün içinde sunacak ve orta vadede yılda yaklaşık 1.7 milyar Avro olduğu tahmin edilen yeni Grubun oluşturduğu sinerjilerin de katkısıyla uygulanmasını sağlayacak. Buna paralel olarak, GM Mali Müşavirlerin Avrupa operasyonlarının satın alınması, farklı düzenleyici otoritelerin onaylamasına tabi tutuldu ve 2017 yılının ikinci yarısı için planlandı.

 

“Yeni müşteriler kazanacağız”

Groupe PSA Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares, “Groupe PSA gelişiminde Opel ve Vauxhall ile bugün yeni bir döneme başlıyoruz. Bu proje, ekibimizin üstün çalışmaları sayesinde sadece birkaç ay ile bir gerçeklik haline geldi ve bunun için onlara teşekkür etmek istiyorum. Biz Opel ve Vauxhall için uygulayacağımız performans planı ile yeni müşteriler kazanacağız. Buna paralel olarak, Buna paralel olarak, Push to Pass planının uygulanması ekipler için en öncelikli konudur ve amaçlara ulaşmaya odaklıdır. Bu stratejilerin sağlayacağı ivmenin, tüm paydaşların yararına olacağına güvenimiz tam.”

 

“Bu tarihi bir gün”

Opel Automobile GmbH CEO’su Michael Lohscheller; “Groupe PSA’ya katılmaktan gurur duyuyoruz ve şimdi General Motors ile 88 yıl geçtikten sonra tarihimizde yeni bir bölüm açıyoruz. Almanya’da üretilen teknoloji ile yolumuza devam edeceğiz, güçlü yönlerimizin birleşimi ile Opel ve Vauxhall’ı kârlı ve kendi kendini finanse eden bir işletmeye dönüştürmek için 2020 yılına kadar net bir hedef belirledik” şeklinde konuştu.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?