DOLAR

33,0333$% -0.15

EURO

35,9808% -0.52

STERLİN

42,7123£% -0.33

GRAM ALTIN

2.546,81%-2,07

ONS

2.398,82%-1,89

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2191231฿%3.97892

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • O Marka Otomobillerindeki Hız Sınırı Limitini Düşürdü

O Marka Otomobillerindeki Hız Sınırı Limitini Düşürdü

O Marka Otomobillerindeki Hız Sınırı Limitini Düşürdü
0

BEĞENDİM

REKLAM

Hız yapmanın tehlikelerine dikkat çekmek, ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçmek isteyen O Marka Otomobillerindeki Hız Sınırı Limitini Düşürdü.

 

volvo dashboard

 

O Marka Otomobillerindeki Hız Sınırı Limitini Düşürdü

 

Volvo Cars, hız yapmanın tehlikelerine dikkat çekmek amacıyla 2020 yılından itibaren tüm otomobillerinin maksimum hızını 180 km/s ile sınırlayacak. 2020 yılında yeni bir Volvo’da kimsenin ölmemesini veya ağır yaralanmamasını hedefleyen Vizyon 2020 adlı hedef belirleyen Volvo Cars, bunun sadece otomobil teknolojisi ile yeterli olmayacağındna yola çıkarak bu kararı aldığını açıkladı. Volvo Cars, yaptığı araştırmalar sonucunda, kendi otomobillerindeki ciddi yaralanmaları ve ölümleri tamamen sona erdirme hedefini zayıflatan üç emniyet noktası belirledi ve bunları “boşluk” olarak adlandırdı. Aşırı hız konusu ise en önemlisi sorun olarak öne çıktı. Aşırı hız kadar önlenmesi güç bir diğer sorun ise yüksek miktarda alkol tüketimi. Dikkat dağınıklığı da trafik kazalarının nedenlerinden biri. Şirket, maksimum hızları sınırlamanın yanı sıra ayrıca akıllı hız kontrolü ve coğrafi konum teknolojisinin bir kombinasyonunu oluşturarak gelecekte okul veya hastane bölgelerinde otomobil hızını otomatik olarak sınırlandıran bir çözüm de araştırıyor.

 “Volvo, güvenlik konusunda bir dünya lideri olsa da iyileştirme yolları her zaman olacaktır,” diyerek değerlendirmesine başlayan Volvo Cars CEO’su Håkan Samuelsson; “Otomobillerimizde ciddi yaralanma ve ölümleri sona erdirmek üzere yapmış olduğumuz araştırmalardan sorunların nedenini çok iyi biliyoruz. Hız sınırlaması kesin bir çözüm olmasa da tek bir hayat bile kurtarsa buna değer bir çözüm” dedi.

 

İnsanların aşırı hız ile ilgili var olan tehlikenin bilincinde olmadığını ifade eden Volvo Cars’ın önde gelen güvenlik uzmanlarından Jan Ivarsson: “İnsanoğlu olarak hepimiz yılan veya örümcek gibi şeylerin tehlikeli olabileceğini çok iyi biliyoruz. Ama ne yazık ki aşırı hızın tehlikesinin bilincinde değiliz.” dedi ve ekledi: “İnsanlar genellikle trafikte çok hızlı hareket eder ve trafik koşulları ile sürücünün becerileri seyir hızı kadar yüksek bir uyuma sahip değildir. Daha bilinçli davranmayı desteklememiz ve insanların hızın tehlikeli olduğunu anlamalarına yardımcı olmamız gerekiyor.”

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Volkswagen Cenevre Otomobil Fuarında 5 Dünya Prömiyeri Yaptı