21 Eylül 2018 19:39:50 | Son Güncelleme: 21 Eylül 2018 19:39:50

Nissan Navara Dark Sky Concept Hannover’de Tanıtıldı

Avrupa Uzay Ajansı ile birlikte İngiltere’de geliştirilen mobil gözlem evi aracı Nissan Navara Dark Sky Concept Hannover’de Tanıtıldı.

 

 

Nissan Navara Dark Sky Concept Hannover’de Tanıtıldı

 

Nissan, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) işbirliği ile İngiltere’de geliştirdiği konsept araç, mobil astronomi laboratuvarı olarak tasarlanırken, özel olarak geliştirilen römork dünyanın önde gelen gözlem evi teleskobuna ev sahipliği yapıyor. Nissan Intelligent Mobility vizyonunun son ürünü olarak ortaya çıkan Navara Dark Sky Concept, Nissan’ın ProPilot sürücü destek teknolojisi ile birlikte geliyor. Nissan Navara Dark Sky Concept, gökbilimcilerin görünürlüğü azaltan şehir alanlarından uzak, “dark sky” olarak adlandırılan ulaşılması zor noktalara ulaşmasını sağlayarak Avrupa Uzay Ajansı’nın yıldızları haritalamasına destek oluyor. Nissan Navara Dark Sky Concept’e bağlı römork dünyanın en güçlü teleskobu PlaneWave’e ev sahipliği yapıyor. Gelişmiş Nissan Intelligent Mobility teknolojileri teleskobun ideal gözlem ortamı için en uzak noktalara güvenle ulaşmasını sağlıyor.

 

 

Nissan Navara Dark Sky Concept tasarımını uzaydan alıyor

 

Koyu dış gövde rengine Nebula desenleri, yine koyu renk iç mekana güneşin turuncu tonları eşlik ediyor. Koltuklardaki yansıtıcı turuncu tüpler aracın iç mekanındaki görüşü artırırken gökbilimcilerin gece görüşünü bozacak beyaz ışıklara olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Nissan Navara Dark Sky Concept 5400 mm uzunluğa sahip. Römork dahil 9680 mm uzunluğa sahip aracı harekete geçirme görevini 190 HP güç ve 450 Nm tork üreten 2.3 litre hacimli çift turbo beslemeli dizel motor üstleniyor.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak