Nissan Elektrikli Otomobili Leaf’in Yeni Versiyonu E-Plus’ı Tanıttı

Consumer Electronics Showda Akıllı Güç, Akıllı Sürüş ve Akıllı Entegrasyon mesajlarıyla Nissan Elektrikli Otomobili Leaf’in Yeni Versiyonu E-Plus’ı Tanıttı.

 

leaf e plus 1

 

Nissan Elektrikli Otomobili Leaf’in Yeni Versiyonu E-Plus’ı Tanıttı

 

Piyasaya sürüldüğü 2010 yılından bu yana dünya çapında 380 bin adetlik satılan Nissan Leaf’in yeni versiyonu yeni Leaf E-Plus dünyanın en büyük elektronik fuarı CES’te tanıtıldı. Nissan Leaf’in 322 km’ye varan sürüş menzilini yüzde 40’ın üzerinde bir artış ile 458 km’ye çıkaran Leaf E-Plus 160 KW güç, 340 Nm tork üreten motora sahip. Böylece aracın yüksek hızda sürüş esnasında daha çabuk ivme almasını sağlıyor. Böylece 80 km/s’den 120 km/s’ye çıkış yaklaşık yüzde 13 daha hızlı oluyor. Bu özelliği Leaf E-plus’ın daha yavaş seyreden araçları güvenli bir şekilde sollamasına, virajları daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde dönmesine, hızlı akan trafiğin içine kolayca girmesine olanak sağlıyor.  Yeni 70 kW (en fazla 100 kW) Hızlı Şarj sistemi sayesinde, 2019 Nissan Leaf E-Plus, Leaf’e göre daha verimli şarj edilebilir hale getirildi ve Leaf ile benzer şarj süresine sahip oldu. Enerji yoğunluğunda yüzde 25’lik bir artış ve enerji depolama kapasitesinde artış olsa da Leaf E-Plus’ın pil takımı, Leaf’teki ile neredeyse aynı boyutta ve konfigürasyonda. Aracın toplam yüksekliği 16 inç jantlar ile 5 milimetre artmasının dışında dış ve iç boyutları da  değişmedi. Nissan Leaf E-Puls 8 yıl / 160.000 km (hangisi önce gelirse) pil sınırlı garantisini tüm versiyonlar için standart olarak sunuyor.

 

Güvenlik ve Teknoloji Özellikleri

 

leaf e plus 2

 

Nissan Leaf E-Plus,  ProPILOT Assist ve e-pedal özelliklerini yine sunuyor. Leaf E-Plus ayrıca ProPILOT Assist ve e-Pedal’a ek olarak, Akıllı Şerit Müdahalesi, Şerit Ayrılma Uyarısı, Akıllı Acil Durum Frenlemesi, Kör Nokta Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Uyarısı ve Hareketli Nesne Tespiti ile Akıllı Etkili Görüntü Monitörü gibi güvenlik teknolojilerine sahip. Yeni Nissan LEAF E-Plus, Nissan Connect akıllı telefon aplikasyonunu kullanarak aracın şarj durumunu takip etme, şarj işlemini uygun enerji tarifelerinden yararlanabilecek şekilde planlama, en yakın şarj istasyonunu bulma ve araca binmeden önce ısıtma veya soğutma gibi işlemleri yapabilme imkânı veriyor. Ayrıca 8 inç’lik ekranı ve güncellenmiş navigasyon sistemiyle müşterilerine ekranda dokunma, ilerleme ve kaydırma da dâhil olmak üzere, akıllı telefondakine benzer işlemler yapabilme imkanı sunuyor. Aplikasyon, harita ve yazılım güncellemeleri de manüel olarak USB kullanmak veya bir Nissan bayisine gitmek yerine, sadece bir butona dokunarak kablosuz ağ üzerinden kolayca yapılabiliyor. Aracın navigasyon sistemini uyumlu bir akıllı telefon ile senkronize eden sorunsuz sürüş ve yürüyüş güzergâhlarını tespit eden Kapıdan-Kapıya Navigasyon da yeni versiyonda yer alıyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM