DOLAR

19,0540$% 0.13

EURO

20,5095% -0.63

STERLİN

23,5029£% -0.37

GRAM ALTIN

1.211,44%-0,66

ONS

1.977,84%-0,74

BİTCOİN

526140฿%-2.52533

ETHEREUM

33445Ξ%-3.44557

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Nakliyeciler Michelin Tire Care ile İşletme Maliyetlerini Düşürecek

Nakliyeciler Michelin Tire Care ile İşletme Maliyetlerini Düşürecek

Nakliyeciler Michelin Tire Care ile İşletme Maliyetlerini Düşürecek
0

BEĞENDİM

REKLAM

Michelin, Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen lansmanla özellikle nakliyecilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdiği dijital Michelin Tire Care hizmetini tanıttı. Dijital dünyanın gücünden yararlanarak işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltan hizmet, filoların bakım faaliyetlerini kolaylaştırıyor; güvenilir ve otomatik altyapısıyla iş yükünü azaltıyor.

 

175450232

Michelin Tire Care, işletmelere basit ve hızlı şekilde filosundaki lastiklerle ilgili bütün bilgileri sunuyor. Akıllı telefonlar, tabletler ve giyilebilir teknoloji ürünlerinin hayatımıza girmesiyle değişen müşteri ihtiyaç ve davranışlarını öngörerek hizmetlerini iyileştirmek üzere yatırımlar yapan Michelin, Tire Care hizmetini akıllı telefon, bilgisayar veya Kişisel Dijital Asistan (PDA) yoluyla sunuyor.

REKLAM

Michelin Tire Care şirketlere 3 ana dijital çözüm sunuyor:

Akıllı telefonlar için TireLog hizmeti

MICHELIN TIRE CARE i-MANAGE

Michelin Tire Care kapsamında sunulan dijital hizmetlerden akıllı telefonlar için yapılmış bir uygulama olan TireLog, Google Play ve AppStore’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. 20’den daha az aracı olan nakliye şirketlerinin lastiklerini izleyip yönetebilmelerini sağlayan dijital bakım rehberi niteliğindeki uygulama, lastik denetimlerini daha çok manuel şekilde gerçekleştiren küçük nakliye şirketlerine filolarındaki lastikler hakkında karar verme imkanı sunuyor. Zamandan tasarruf, lastik markalarının performansları arasındaki farkları hızlı şekilde karşılaştırma olanağı ve lastik bakım planlaması yapmayı cep telefonu üzerinden kolaylaştıran TireLog, Türkçe de dahil olmak üzere 11 dilde hizmet verecek.

 

iCheck ile erken uyarı sistemiMICHELIN TIRE CARE i-CHECK

100 araç ve üstü filolara lastikle ilgili olarak meydana gelebilecek sorunları gerçekleşmeden önce tahmin edebilme olanağı sunan iCheck, araç inceleme süresini 3 kata kadar düşürürken araçları düzenli olarak kontrol imkanı tanıyor. Erken uyarı sistemi ile doğru zamanda doğru bilgiye erişilmesini sağlayan iCheck, tam zamanında yeniden diş açma ve lastiğin her milimetresinin herhangi bir kayıp olmadan kullanma avantajı sunuyor. Bu sayede kilometre başına düşen maliyet düşerken karlılık artıyor; denetim faaliyetleri kolaylaşıyor. Michelin müşterilerine kendilerine özel hazırlanmış promosyon, kampanya, ürün bilgileri ve yeniliklere 7/24 ulaşma imkanı veren MyAccount portalına kayıt olarak iCheck avantajlarından yararlanılabiliyor.

 

iManage ile lastikler adım adım izleniyorMICHELIN TIRE CARE i-MANAGE

Michelin Tire Care’in iManage çözümü kendi bakım atölyesine sahip olan 200 araç ve üstü filolardaki her lastiğin kullanım ömrünün başından sonuna kadar RFID çipiyle tek tek izlenmesini sağlayarak bağlantılı yönetim imkanı sunuyor. Lastik ömrü boyunca gerçekleştirilen tüm bakım faaliyetlerini izleyerek filodaki bütün lastiklere ilişkin verileri MyAccount sisteminde topluyor. Bu sayede doğru hava basıncı, aşınma seviyeleri, lastiklerin genel durumu ve stoklar, diş açma, kaplama ve lastik dönüşü gibi bakım zamanlarının tahmin edilmesini ve planlanmasını sağlayan dijital sistem işletmelere güvenlik, düşük yakıt tüketimi ve yüksek kilometre performansı sağlıyor.

 

Dijital Altyapı İle Daha Büyük Kontrol Gücü

Paris’teki lansmanda konuşan Michelin Ağır Vasıta Ürünleri Dünya Direktörü Serge Lafon, “Michelin Tire Care hizmeti Michelin’in yüzyılı aşkın tecrübesinin bir ürünü. Bu hizmet özellikle nakliye şirketleri, filolar için güvenlik başta olmak üzere operasyonel verimlerini artırmalarını sağlayacak dijital bir altyapı sunacak, araçları üzerinde daha büyük bir kontrol gücü sağlayacak. Araştırmalar gösteriyor ki iyi denetlenmeyen lastikler ömürlerinin tamamı tüketilmeden araçlardan çıkarılıyor, potansiyel performanslarının ise ancak yüzde 85’lik bölümünü kullanılıyor. Kalan yüzde 15’lik performans ise nakliyecilerin maliyetlerini yükselttiği gibi performanslarına herhangi bir katkı sağlamıyor. ADAC testleri şunu gösteriyor: kamyon arızalarının üçte biri lastiklerle ilgili sorunlardan kaynaklanıyor. Michelin Tire Care ise bu noktada işletmelere dijital ortamda sunduğu kontrol gücüyle her bir lastiğin tek tek kontrol etme, performansını görme, araç arızalarını önceden öngörme ve tamir edebilme fırsatı sunuyor.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Fiat Egea Türkiye Yollarında