DOLAR

28,8994$% 0.01

EURO

31,3579% -0.34

STERLİN

36,5640£% -0.52

GRAM ALTIN

1.914,25%-0,50

ONS

2.055,83%-0,71

BİTCOİN

1207806฿%5.1548

ETHEREUM

64747Ξ%3.45756

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • Mercedes-Benz Türk TruckStore ve BusStore 10’uncu Yılında

Mercedes-Benz Türk TruckStore ve BusStore 10’uncu Yılında

Mercedes-Benz Türk TruckStore ve BusStore 10’uncu Yılında
0

BEĞENDİM

REKLAM
REKLAM

Kamyon ve otobüs alanında 2. el faaliyetlerini sürdüren Mercedes-Benz Türk TruckStore ve BusStore 10’uncu Yılında.

REKLAM

 

busstore truckstore mb e1569850462476

 

REKLAM
REKLAM

Mercedes-Benz Türk TruckStore ve BusStore 10’uncu Yılında

 

REKLAM
REKLAM

Mercedes-Benz Türk’ün 2. el kamyon ve otobüs alanlarında faaliyet gösteren TruckStore ile BusStore markalarının 10. yıl basın toplantısı Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlük Kampüsü’nde bulunan TruckStore & BusStore binasında gerçekleştirildi. Toplantı Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk 2. el Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Didem Daphne Özensel, TruckStore Grup Müdürü Kıvanç Aydilek ile BusStore Grup Müdürü Oytun Balıkçıoğlu’nun katılımıyla düzenlendi. Toplantıda 2. el otobüs ve kamyon pazarında Mercedes-Benz Türk’ün, 2009 yılından bu yana TruckStore ve BusStore markalarıyla yalnızca 1 iş günü içinde alım, satım, kredilendirme, sigortalama gibi hizmetleri sunabildiği ve 10 yılda 16 bin kamyon ve yaklaşık 4 bin adet otobüs olmak üzere yaklaşık 20 bin ticari aracın satışının gerçekleştirildiği açıklandı. Şirketin ticari araç sektöründe başlattığı bu konseptte; satış, ekspertiz ve gelişmiş servis ağı gibi farklı ihtiyaçları tek çatı altında birleştirdiği belirtildi.

 

Tüm işlemler Tek çatı altında yalnızca 1 iş gününde yapılıyor

 

Mercedes-Benz Türk, BusStore ve TruckStore ile 2. el kamyon ve otobüs alanındaki faaliyetlerini; alım, satım, kredilendirme ve sigortalama gibi tüm işlemleri tek çatı altında ve 1 iş günü içinde tamamlayarak gerçekleştirebiliyor. Mercedes-Benz Türk’ün TruckStore ve BusStore markaları; Gürcistan ve Almanya ile başlattığı ihracat faaliyetlerini bugün Almanya, Hollanda, İspanya, Polonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Macaristan, Portekiz, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Makedonya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, KKTC ve Suudi Arabistan olmak üzere 17 farklı ülkeye gerçekleştirir hale gelmiş durumda. Mercedes-Benz’in TruckStore ve BusStore markalarında 21 kişilik bir ekip çalışıyor. Ayda ortalama 10 günü sadece müşteri ziyaretlerine ayıran saha çalışanları müşterilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik doğru araçların yeni sahiplerine ulaştırılması için görevlerini sürdürüyorlar. Stokları görmek isteyen müşteriler için ayrıca TruckStore ve BusStore’a ait 9 adet satış noktası bulunuyor.

 

“Kamyon ve otobüs pazarının her alanında liderliğimizi sürdürüyoruz”

 

suer mb

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün; “Mercedes-Benz Türk olarak “2.El’de Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” ilkesiyle yürüttüğümüz çalışmalarımız neticesinde edindiğimiz tecrübemiz, güvenilir 2.El seçeneklerini sunabilmemizi sağlıyor. Böylece kamyon ve otobüs pazarının her alanındaki liderliğimizi sürdürüyoruz. Ana şirketimiz Daimler’in dünya genelinde yürüttüğü 2. el faaliyetleri kapsamında hem TruckStore hem de BusStore markalarımızla dünya sıralamasında ilk 10’da yer alıyoruz. Bu başarıyı elde etmemizdeki en büyük destekçimiz hiç kuşkusuz müşterilerimiz. Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ile sağladığımız kredi imkânlarına yoğun ilgi gösteriyorlar. BusStore’da gerçekleştirdiğimiz satışların yarısında Mercedes-Benz Finansal Hizmetler desteğiyle kredi kullandırılırken bu oran TruckStore’da yüzde 50’yi aşıyor.” dedi.

 

“Hem yerli hem de ihracat pazarlarında etkinliğimizi artırıyoruz”

 

didem mb 1 e1569851138233

Mercedes-Benz Türk 2.El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Didem Daphne Özensel

Mercedes-Benz Türk 2.El Kamyon ve Otobüs Satış Direktörü Didem Daphne Özensel ise; “2009 yılında 2.El ticari araç alanında başladığımız faaliyetlerimize 2011 yılında BusStore markamız ile, 2018 yılı itibarıyla ise TruckStore markamız ile başlattığımız ihracat operasyonlarımızı ekledik ve bugün 17 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. 2. el kamyon ve otobüs alanında yaklaşık 20 bin adet aracın satışını gerçekleştirdik. Toplamda 9 satış noktası bulunan TruckStore ve BusStore markalarımızla her marka ve tipteki 2.El ticari araçlara takas, alt takas, garanti, finansman, servis paketleri ve kasko hizmeti sağlıyoruz. Bugün 10. yılımızı kutlamamıza vesile olan, sıfır ticari araçtaki ilgiyi 2.El’de de Mercedes-Benz Türk’e gösteren müşterilerimize çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

 

 

2.El faaliyetlerinde dijital dönüşüm

 

TruckStore ve BusStore, toplam 14.400 m2’lik alan içinde 720 m2’lik kapalı alana yapılan fiziksel yatırımların ardından “2.El’de Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” odaklı dijital dönüşüm faaliyetlerini hızlandırdı. Marka, dijitalleşen dünyanın ihtiyaç ve trendlerine uygun olarak satış ve müşteri ilişkilerini daha iyi yönetebileceği sistemlere de yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda bu yıl “TruckStore Turkey” ismiyle açılan Facebook ve Instagram hesaplarına ek olarak BusStore ile ilgili sosyal medya aktiviteleri Mercedes-Benz Otobüs sayfalarından yürütülmeye başlandı. Sıfır araç müşterilerine Mercedes-Benz Türk tarafından sunulan hizmetleri 2.El ticari araç müşterilerine de sunmayı ana ilke edinen TruckStore ve BusStore ayrıca; müşterilerinin soru, talep ve desteklerine hızlı çözümler sunabilmek adına “Whatsapp İletişim Hattı”nı da devreye aldı.

 

10. yılın anısına StartUP’a destek

 

Mercedes-Benz Türk’ün bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “StartUP” yarışmasının 2018 yılı finalistlerinden olan; köylülerin kullanmadığı tarım arazilerini kiralayan ve bu arazilerde yine köylüleri istihdam ederek tarım yapan “Tarlamvar” adlı startup ile TruckStore ve BusStore’un 10. yıl basın toplantısı kapsamında iş birliği yapıldı. Şehirde yaşayan insanları dikili ağaç sahibi yapmayı ilke edinen, köylü ve doğa dostu platform Tarlamvar iş birliği kapsamında misafirlere birer zeytin ağacı armağan edildi. Misafirler sahip oldukları ağaç ile küçük çiftçilere destek olacak ve hasat döneminde ağacının mahsülünden elde edilen zeytinyağı Mercedes-Benz Türk tarafından ayrıca kendilerine gönderilecek.

 

REKLAM
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

3 Kamu Bankası Otomobil Kredisi Faiz Oranlarını Düşürdü