1 Ağustos 2017 10:03:51 | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2018 08:14:21

Mercedes-Benz Mobilite Hizmetleri ile Büyüyor

Mercedes-Benz Mobilite Hizmetleri ile Büyüyor. Yeni iş alanındaki küresel büyüme bir önceki yıla göre yüzde 19 oranında artarak 34,7 milyar Avro’ya ulaştı.

 

 

Mercedes-Benz Mobilite Hizmetleri ile Büyüyor

Tarihinde ilk kez, Daimler Financial Services (mali ve mobil hizmet sağlayıcıları, Mercedes-Benz Financial Services, car2go, mytaxi ve moovel vasıtasıyla) ilk 6 aylık kazançlarını 1 milyar Avro’dan fazla yükseltebildi. Yeni iş alanındaki küresel büyüme bir önceki yıla göre yüzde 19 oranında artarak 34,7 milyar Avro’ya ulaştı ve bu dönemde FAVÖK 1,046 milyar Avro (+ yüzde15) oldu. Daimler Financial Services AG CEO’suKlaus Entenmann, “Dünya çapında Daimler Group’un satılan 2 aracından birini finanse ediyoruz. 2017’nin 6 ayında neredeyse 1 milyon yeni sözleşme ile bir rekora daha imza attık. Bu, öncelikle otomobilde, özellikle Mercedes’te iyi satış performansının devam etmesinden kaynaklanıyor” dedi.

 

Araç Portföyü Yüzde 17 Arttı 

Küresel ölçekte finanse edilen ve kiralanan araç portföyü yüzde 17 artarak 4.6 milyon adete (2. çeyrekte 3.9 milyona ulaştı) geldi ve yaklaşık 134 milyar Avro’luk bir hacim oluştu. Daimler Financial Services, 2017 yılı sonu için yeni işlerin yanı sıra sözleşme hacminde daha da büyümeyi bekliyor. Kazançlardaki artış öncelikle sözleşme hacminin artması ve risk maliyetlerinde durumun daha da iyileştirilmesinden kaynaklanıyor.

 

14.5 Milyon Müşteri: Hareketlilik Hizmetleri Yüzde 116 Oranında Büyüdü 

Daimler, car2go (araç paylaşım platformu), mytaxi ve moovel gibi dijital mobilite servislerini kullanan dünya çapında müşterilerin sayısından iki katından fazlasını sağladı. Hizmetler bir önceki yıla göre yüzde 116 artışla 14.5 milyon müşteri tarafından kullanılır hale geldi. Klaus Entenmann: “Dolayısıyla, mobilite hizmetleri alanında pazar liderliği konumumuzu daha da genişletiyoruz ve bu büyüme stratejisi için gerekli olan finansal kaynaklara sahibiz” diye konuştu. Clever Taxi (Romanya) ve Taxibeat (Yunanistan / Peru) uygulamaları ile mytaxi 8.2 milyon müşteri ile Avrupa’daki taksi uygulamaları sağlayıcıları arasında birinci sırada yer alıyor. Car2go da dünya çapında müşteri sayısını artırıyor ve 2,6 milyon kullanıcıyla, araç paylaşım alanındaki pazar lideri konumunda. Daimler’deki hareketlilik işletim sistemi olan moovel, her saniyede bir bilet satıyor ve Avrupa ve Kuzey Amerika’daki 2.9 milyon müşteriye sahip. 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak