Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet Türkiye Yollarına İlk Kez Çıktı

Mercedes-Benz Türk‘ün Türkiye‘de ilk kez düzenlediği basın test sürüşü organizasyonu ile Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet Türkiye Yollarına İlk Kez Çıktı.

 

E 300 Cabriolet 1

Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet Türkiye Yollarına İlk Kez Çıktı

 

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Direktörü Şükrü Bekdikhan’ın katılımıyla gerçekleştirilen basın test sürüşü organizasyonu İstanbul’da Kemer Country‘de başladı. Test sürüşü organizasyonunun ilk kısmı, TEM otoyolu üzerinden Çerkezköy‘e ulaşan 119 kilometrelik ilk etabın sonunda Tekirdağ Pınar Bulvarı üzerindeki araç değişim noktasında tamamlandı. Değişim noktasındaki Mandalı Restoran’da verilen kısa bir aranın ardından Trakya’nın Poyralı, Hamzabey, Tatarköy, Hamitabat köylerinden geçerek Arcadia bağlarına ulaşan 110 kilometrelik rotada Mercedes-Benz E-Serisi ailesinin araçları deneyimlendi. Basın test sürüşünün ikinci gününde Hamitabat Köyü’nde sürücülerin Mercedes-Benz E-Serisi ailesinin farklı modellerini deneyimleyebildiği test sürüşünün ardından katılımcılar, TEM otoyolu üzerinden İstabul’a döndü.

 

“E-Serisi ailesinin yeni üyeleri ile çıtayı yukarı taşıdık”

 

Sukru BedikhanMercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Direktörü Şükrü Bekdikhan, “Türkiye’de geçen yıl otomobil pazarında yeni bir satış rekoruna imza attık ve Premium Segment’in 1 numaralı markası olduk. Bu yıl da Mercedes-Benz E-Serisi ailesinin yeni üyeleri olan All-Terrain ve Coupé modellerini Türkiye’de satışa sunduk. Ayrıca basın test sürüşümüzde ilk kez deneyimle fırsatı bulduğumuz E-Serisi Cabriolet‘yi de ağustos ayında satışa sunarak çıtamızı daha da yükselttik. Kuruluşumuzun 50. yılında E-Serisi ailesi ile basın mensuplarını bir araya getirmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

 

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet

E 300 Cabriolet 5

 

Mercedes-Benz E-Serisi ürün gamı, Türkiye’de ağustos ayı itibarıyla satışa sunulan Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet ile tamamlandı. Dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC ile de donatılabilen Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet, üstü kapalı kullanıldığında E-Serisi Coupé ile aynı silueti sergiliyor. Geleneksel kumaş tenteye sahip dört kişilik cabriolet otomobil, isteğe bağlı olarak sunulan elektrikli rüzgâr deflektörü AIRCAP ve standart olan ense bölgesi ısıtma sistemi AIRSCARF gibi donanımlarla üstü açık sürüş keyfini artıran özellikler sunuyor. S-Serisi Cabriolet’den alınan kumaş tente 50 km/s hıza kadar hareket halindeyken de açılabilirken, 20 saniyede tamamen açılıyor ya da kapanıyor. Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet’nin S-Serisi Cabriolet modelinden alınan kumaş tentesi; koyu kahve, lacivert, koyu kırmızı veya siyah olmak üzere 4 renk alternatifiyle sunuluyor. Bagaj 385 litre (tente açıkken 310 litre) hacimle günlük kullanıma uygun bir yapı sergiliyor. Sportif tasarımlı 4 adet bağımsız koltuk, güçlü yan yükseltileri ve otomatik emniyet kemeri uzatma sistemi de standart olarak sunuluyor. Özel olarak geliştirilen iklimlendirme sistemi, üstü açık veya üstü kapalı sürüşleri algılıyor ve iklimlendirmeyi buna göre uyarlıyor. E-Serisi Cabriolet, 460 bin 500 TL başlangıç fiyatıyla Ağustos ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu.

 

Teknik Özellikler:

E 300

Silindir adedi/dizlimi

4/Sıralı

Silindir hacmi (cc)

1.991

Maksimum güç (kW, d/d)

245/5.500

Maksimum tork (Nm, d/d)

370,1.300-4.000

Yakıt tüketimi NEFZ (lt/100 km) karma

7,2

CO2 Emisyon salınımı karma (gr/km)

167

Hızlanma 0-100 km/sa (sn)

6,6

Maksimum hız (km/sa)

250

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM