9 Mart 2018 10:02:31 | Son Güncelleme: 9 Mart 2018 10:02:31

Mercedes-AMG Yeni 4 Kapılı Coupe’sini Tanıttı

Mercedes AMG Yeni 4 Kapılı Coupe’sini Tanıttı. İlk dört kapılı AMG GT modeli olan Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé, 2018 yazında satışa sunulacak.

 

 

Mercedes AMG Yeni 4 Kapılı Coupe’sini Tanıttı

 

Düşük kaput, basık burun ve kaslı yapısıyla AMG GT 4-Door Coupe, Sensual Purity’in tasarım felsefesini takip ediyor. Uzun kaputu ve iki powerdomes ile önden görünüşu, AMG GT ailesinin en genç üyesi olduğunu gösterirken, ön görünüm, ince MULTIBEAM LED farlar, AMG’ye özgü radyatör koruma ızgarası, Shark Burun ve ve geliştirilmiş Jet Kanatlı ön apronu ile tamamlanmış. Çerçevesiz yan camlar ve arkaya doğru eğimli düz ön cam ile klasik coupé mimarisinin özellikleri de gösteriliyor. Özelleştirilmiş üst konturlar ve geniş omuzlar, otomobilin atletik, sportif yönelimine işaret ederken bu da çok belirgin arka tekerlek kemerleri tarafından vurgulanmış.

 

 

Yeni 4 kapılı coupe’nin arka tasarımı, AMG GT tasarım deyiminin tanıdık özelliklerini taşıyor. İnce LED stop lambaları, bagaj kapağı çizgisini tamamlarken, birkaç adımda uzatılabilen arka aerofoil, sadece aile üyeliğinin altını çizmiyor aynı zamanda aktif aerodinamikler için önemli bir unsur haline gelmiş. İki sekiz silindirli model, yan hava girişlerindeki üç yatay panjurdan tanımlanabiliyor. Arka tasarım Jet Kanat, Silver Shadow’daki trim elemanı, belirgin difüzör ve trapezoid egzoz borusu ile birlikte iki borulu egzoz sistemi ile tamamlanıyor. 6 silindirli motora sahip modelde ayrıca hava giriş ızgaralarının her birinde bir adet panjur, yuvarlak ikiz egzoz borusu trimleri ve biraz daha az belirgin bir arka difüzör yer alıyor.

 

 

Her biri 12,3 inç boyutunda iki yüksek çözünürlüklü ekran, V8’de standart olan ve 6 silindirli versiyonda isteğe bağlı olan Widescreen Kokpitine hükmediyor. Bu tüm dijital ekranlar için üç farklı stil seçeneği mevcut: “Classic”, “Sport” ve tamamen yeni “Supersport”. Sürüş stiline veya iç donanımına bağlı olarak, farklı stiller gösterge paneli veya merkezi ekran üzerinden her an ayarlanabiliyor. Yeni AMG performans direksiyon simidinin solundaki Dokunmatik Kontrol Düğmesi aracılığıyla, cihazın sol veya sağ tarafına tercih edilen bilgiler yansıtılabiliyor – örneğin, klasik hızölçer ve takometre, ayrıntılı motor üzerinden navigasyon veya yardım sistemleri hakkında bilgi veri. Özellikle sportif sürücüler, g-force ekranında veya mevcut çıkış ve tork değerlerinde de görebilir. “Supersport” görünümünde, manuel şanzıman modunda bir vitesi değiştirmeye yönelik, motor sporlarını hatırlatan AMG’ye özgü bilgiler de yer alıyor. Merkezi ekran, navigasyon, radyo, medya, telefon ve araç verileri gibi diğer tüm içerik ve bilgileri sunuyor. Geniş tam ekran harita görünümü, tüm sürüş koşullarında okunabiliyor. Dört tekerden çekişin görselleştirilmesi gibi ekstra performans odaklı fonksiyonlar da mevcut.

 

 

395 litreye kadar olan bagaj kapasitesi sunan  AMG GT 4-Door Coupe bagaj döşemesinin altında 60 litrelik ek hacim de sunuyor. arkalığı katlandığında, kapasite 1324 litreye çıkıyor. Geniş bagaj kapağı açıklığı, bagajlarıı ve diğer eşyaları yüklemeyi ve boşaltmayı kolaylaştırıyor. Bir seçenek olarak, büyük bagaj kapağı, tamponun altındaki ayakla bir hareketle HAND-FREE ACCESS özelliği ile açılıp kapatılabiliyor.

 

 

AMG GT 4-Door Coupe’nin V8 motorları, Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC + ile Mercedes-AMG GT 63 4MATIC + versiyonlarında kullanılıyor. Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC +‘ta kullanılan direkt enjeksiyonlu ve çift turboşarjlı 4.0 litrelik V8 motor, 5500-6500 rpm’de 639 HP güç ve 2500-4500 rpm’de 900 Nm tork üretiyor. Otomobili 3.2 saniyede 100 km/s hıza ulaştıran motor, otomobili 315 km/s maksimum hıza çıkarıyor.  Mercedes-AMG GT 63 4MATIC +‘ta kullanılan direkt enjeksiyonlu ve çift turboşarjlı 4.0 litrelik V8 motor ise 5500-6500 rpm’de 585 HP güç 2350-5000 rpm’de 800 Nm tork değerine sahip. Otomobili 3.4 saniyede 100 km/s hıza ulaştıran bu motorun maksimum hızı da 314 km/s. Mercedes-AMG GT 53 4MATIC + ise egzoz gazı turboşarjlı ve elektrikli yardımcı kompresörlü 3.0 litrelik 6 silindirli sıralı motor kullanıyor. 6100 rpm’de 435 HP güç üreten EQ Boost ile ilave 22 HP güç daha kazanıyor. Motorun tork değeri ise 1800-5800 rpm’de 520 Nm.  EQ Boost ile tork 250 Nm daha artıyor. 0/100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlayan bu model 285 km/s maksimum hıza sahip.

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak