5 Eylül 2017 05:27:44 | Son Güncelleme: 5 Eylül 2017 06:42:42

Kurban Bayramı Tatili Trafik Kazası Olmadan Geçmedi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı Tatili Trafik Kazası Olmadan Geçmedi. Tüm uyarılara ve alınan önlemlere rağmen Türkiye genelinde 164 kaza yaşandı.

 

Kurban Bayramı Tatili Trafik Kazası Olmadan Geçmedi

 

Kurban Bayramı Tatili Trafik Kazası Olmadan Geçmedi

 

Bakanlar Kurulu kararıyla 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatili için 25 Ağustos Cuma günü yoğun olarak seyahatlerin başlaması beraberinde kazaları da getirdi. 26 Ağustos – 4 Eylül arasında şehiriçi ve şehirler arası yollarda yaşanan trafik kazası sayısı 164 oldu. Kurban Bayramı tatili süresince yaşanan 164 trafik kazası 109 kişinin hayatını kaybetmesine 617 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Yaşanan trafik kazalarına bakıldığında büyük çoğunluğun sürücü hatası nedeniyle kaynaklandığı görüldü. Kurban Bayramı tatili boyunca yaşanan trafik kazaları çoğunlukla kafa kafaya çarpışma, arkadan çarpma, devrilme, şarampole yuvarlanma ve yayaya çarpma şeklinde yaşandı. En çok trafik kazası ise Kurban Bayramı tatilinin son gününde yaşandı. Adıyaman, Ağrı, Balıkesir, Bursa, Denizli, Gaziantep, Giresun, Hatay, İzmir, Kastamonu, Kocaeli, Kütahya, Mardin, Manisa, Sakarya, Samsun, Sinop ve Şanlıurfa olmak üzere 18 ile meydana gelen trafik kazalarında 14 kişi yaşamını yitirirken 90 kişi yaralanarak hastanelere kaldırıldı.

 

15 bin 738 sürücüye ceza kesildi

 

Bayram tatilinde denetimlerini sıkılaştıran trafik ekipleri, en çok ceza hız ihlalinden ceza kesti. İzin verilen hız limitlerini aşan 5 bin 921 sürücüye ceza kesildi. 3 bin 24 ceza muayene süresini geçirmekten, 2 bin 333 ceza da emniyet kemeri kullanmamaktan kesildi. Türkiye genelinde 2 bin 821 noktada yaklaşık 10 bin polisle yapılan denetimlerde 2 bin 710 araç da trafikten men edildi.

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak