14 Kasım 2016 09:03:39 | Son Güncelleme: 14 Kasım 2016 09:03:39

Krone Türkiye Tire’de Şasi Fabrikası Kuracak

TREDER’in 9 Kasım’da düzenlediği 2. Treyler Zirvesi’ne katılan Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Tire’de şasi fabrikası kuracaklarını açıkladı.

 

TREDER’in 9 Kasım’da düzenlediği 2. Treyler Zirvesi'ne katılan Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, Tire’de şasi fabrikası kuracaklarını açıkladı.

 

 

Treyler Sektöründeki Yeni Yatırımlar” adlı panelde konuşan Krone Türkiye CEO’su Rıza Akgün, İzmir Tire’de 35 milyon Avro’luk yatırım maliyeti ile inşa ettikleri 10 bin adetlik treyler fabrikasının ardından, İstanbul, Gebze’de ikinci el ve yedek parça merkezi Krone Center’ı hayata geçirdiklerini hatırlattı. Akgün, Türkiye’ye olan güvenlerini gösteren yatırımlarının durmadan devam ettiğini vurgulayarak, “Yine İzmir Tire’de yeni bir fabrika yatırımı gerçekleştiriyoruz. 10 bin adet kapasiteli şasi üretim fabrikamızı Mayıs 2017’de faaliyete başlatmayı planlıyoruz” dedi. Türkiye’deki çalışanlarının hepsinin Türk olduğuna vurgu yapan Akgün, “Krone Türkiye olarak biz Alman sermayeli, yüzde 100 Türk şirketiyiz” dedi.

 

“Türkiye merkez olmaya devam edecek”

riza-akgun

 

Türk Treyler Sektöründeki Fırsatlar” adlı panelde söz alan Gero Schulze Isfort, Almanya dışında bir tek Türkiye’de üretim yaptıklarını kaydederek, “Bu yatırım kararı uzun soluklu ve sürdürülebilir bir karardı. Doğru yerde yatırım yaptığımıza inanıyoruz. Grubumuzun en modern fabrikası Türkiye’de. Bu yatırımı daha da genişleteceğiz ve büyüteceğiz. Türkiye’yi bir merkez olarak görüyoruz. Bu merkez sayesinde, Orta Doğu, Irak, İran ve Afrika’ya ulaşıyoruz. Çevre ülkelerde koşullar ne durumda olursa olsun Türkiye merkez olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak