Kia Picanto Türkiye’de Mart Ayında Satışa Sunulacak

Cenevre Otomobil Fuar’ında tüm dünyaya tanıtılacak olan Picanto, 84 HP gücündeki 1.25 lt benzinli motor ve Comfort donanım ile 65 bin 900 TL’den satılacak. 

 

KIA Picanto 1 1

 

Picanto, Kia’nın 5 yıl, 150 bin km garanti onarım güvencesi ile Avrupa’dan önce Türkiye’de satışa sunuluyor. Üç farklı benzinli motor seçeneği ile üretilen yeni Kia Picanto, Türkiye’de 1.25 lt hacimli çok noktadan enjeksiyonlu (MPI) atmosferik motor ve 4 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor. 1.25 litre hacimli MPI motor 84 HP güç ve 124 Nm tork üretiyor. 3.595 mm uzunluğa, 1.485 mm genişliğe ve 1.595 mm yüksekliğe sahip Kia Picanto’nun, hacmi 200 litreden (VDA) 255 litreye çıkan yeni bagajı, arka koltukların tek bir kol hareketiyle katlanmasıyla 1.010 litre hacme kadar çıkıyor.

 

KIA Picanto ic

 

Sürücünün görüş alanında olacak şekilde orta konsolda konumlandırılan bilgi ve eğlence sistemi ekranının altındaki parlak krom çıta yer alıyor. Yatay krom çıta gösterge panelinin sağından başlayarak, konsol boyunca yolcu tarafındaki dikey konumlu havalandırma ızgarasına kadar uzanıyor. Krom çıtanın altında ise orta konsol havalandırma ızgaraları ve iklimlendirme paneli konumlandırılmış. Standart olarak siyah ve gri kumaş kaplamalı koltukların sunulduğu yeni KIA Picanto’da 15 mm yükseltilen konsolun alt kısmı ön koltuk yolcularına daha fazla diz mesafesi sunması hedeflenmiş. Ayrıca Picanto yukarı-aşağı hareket edebilen, öne-arkaya katlanabilen ayarlanabilir koltuk başlıklarıyla konforu destekliyor.

 

Ozguür MarasÇelik Motor Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Maraş: “KIA olarak 2016 yılını 18.350 adet satış ve yüzde 1,9 pazar payı ile kapattık. Bizim için iyi bir yıl oldu. Yüzde 2’lik bir büyüme kaydettik.  Her ne kadar Türkiye otomobil pazarı için 2017 yılında yüzde 10-15’lik bir daralma öngörülse de biz KIA olarak yeni ürünlerimizin de katkısıyla büyümeyi sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM