3 Eylül 2015 10:39:16 | Son Güncelleme: 30 Eylül 2015 07:37:46

Kamyonun yüküne göre rota çizen navigasyon cihazı

TomTom kamyonlara özel taşınabilir navigasyon cihazı TRUCKER 5000’i tanıttı. 5 inçlik ekranıyla yeni cihaz, kamyon sürücülerine araç tipi, boyutu, ağırlığı ve taşıdığı yüke göre rota çiziyor, sürücünün yolda geçirdiği süreyi en aza indiriyor.

03.09.2015

Image converted using ifftoany

TomTom TRUCKER, hız kameralarının konumu ve aynı zamanda trafik sıkışıklığının başladığı nokta hakkında da sürücüleri uyararak, onları güzergahı üzerindeki trafik ve hız kameraları konusunda bilgilendiriyor.

Gereksiz sürprizleri önlemek için, TomTom TRUCKER hiçbir ekstra ücret ödemeden ömür boyu Kamyon Haritaları (Truck Maps) ile birlikte sunuluyor. Kullanıcılar her zaman, yılda dört kez yenilenen en son kamyon haritaları ile araçlarını kullanabiliyor. Cihazda ayrıca kavşaklarda hangi şeridin kullanılacağını açıkca gösteren Gelişmiş Şerit Rehberi (Advance Lane Guidance) ve sürücünün cihazı kendi sesiyle kontrol etmesini sağlayan Konuş & Git (Speak & Go) özellikleri bulunuyor.

Cihaz, 5″ boyutunda tamamen interaktif bir ekrana sahip. Ekran Tak & Git (Click & Go ) manyetik aparatı ile kolaylıkla takılabilir ve çıkarılabilir olma özelliğini taşıyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak