31 Ağustos 2016 08:44:24 | Son Güncelleme: 31 Ağustos 2016 08:44:24

Jimny Yeniden Yollarda

4×4 çekiş sistemli 1.3 litrelik motorlu Jimny, standart olan otomatik şanzımanıyla birlikte 61 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

 

jimny

Suzuki Jimny, 3695 mm’lik uzunluğa, 1600 mm’lik genişliğe ve 1705 mm’lik yüksekliğe sahip. Kompakt boyutları, hem şehir içindeki yoğun trafik koşullarında kullanım avantajı, hem de dar alanlarda park etme kolaylığı sağlıyor. Ön tasarımında yuvarlak farları ve 5 parçalı ön ızgara dikkat çekiyor. Ayrıca motor kaputunun üzerindeki havalandırma girişi de Jimny’nin karakteristik duruşunu destekliyor. Köşeli tasarımın etkisiyle profilden kendine has görünüm sunan Jimny, şişkin çamurlukları ile de dikkat çekiyor. Aracın genel hatlarına uygun olarak tasarlanmış stop lambalara ve safkan bir 4×4 olduğunu hatırlatan, bagaj kapağına yerleştirilmiş yedek lastiği sahip arka tasarım da Jimny’nin tasarımını tamamlıyor. İçeride 4 kişi için yeterli alanı sunan Jimny, yenilenen direksiyon simidi, gösterge paneli ve koltuk döşemeleri ile dikkat çekiyor.

jimny_2

Jimny’de görev yapan 1324 cc hacmindeki benzinli motor, 6000 d/d’de 85 bg HP güç, 4100 d/d’de 110 Nm tork üretiyor. Ürettiği bu gücü 4 ileri tam otomatik şanzıman ile tekerleklere aktaran Jimny, konu 4 tekerlekten çekiş olunca rakiplerini gölgede bırakmayı başarıyor. Drive Action 4×4 adı verilen, değişken zamanlı 4×4 sistemine sahip olan Jimny, orta konsolda yer alan düğmeler yardımıyla çekiş sisteminin zemine uygun olacak şekilde değiştirilebilmesine imkân tanıyor. 34 derecelik yaklaşma, 31 derecelik tırmanma ve 46 derecelik uzaklaşma açısıyla off-road’de engel tanımayan Jimny, zengin donanımıyla da ihtiyaç duyulacak her türlü konfor ve güvenlik donanımını üzerinde barındırıyor. Jimny’de ABS+BAS+ESC+TPMS, Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları, Elektronik Kontrollü Sürüş Modu (2WD-4WD-4WD/L), Elektrikli Ön Camlar, Renkli Camlar, Hidrolik Destekli Direksiyon, Manuel Klima, Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit, Ön Sis Farları, Tavan Rayları, 15” Alaşımlı Jantlar, Elektrikli Yan Aynalar ve Stepne Lastik standart olarak sunuluyor.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak