DOLAR

33,0108$% -0.22

EURO

35,9678% -0.56

STERLİN

42,7118£% -0.32

GRAM ALTIN

2.546,24%-2,09

ONS

2.398,84%-1,88

BİST100

11.156,20%0,15

BİTCOİN

2207834฿%5.07445

a
  • Vidyoto
  • HABER
  • İkinci El Otomobil Satışında En Gerçekçi ve Doğru Fiyat Dönemi

İkinci El Otomobil Satışında En Gerçekçi ve Doğru Fiyat Dönemi

İkinci El Otomobil Satışında En Gerçekçi ve Doğru Fiyat Dönemi
0

BEĞENDİM

REKLAM

 

Borusan Araç İhale’nin satış verilerine dayalı yapılan fiyatlandırma sistemiyle İkinci El Otomobil Satışında En Gerçekçi ve Doğru Fiyat Dönemi başladı.

 

borusan ihale

 

İkinci El Otomobil Satışında En Gerçekçi ve Doğru Fiyat Dönemi

 

İkinci el otomobil satışında yeni bir dönem başlatan Borusan Araç İhale, Turkcell’in yerli iletişim ve yaşam platformu BiP ve Microsoft Türkiye partnerliğinde İkinci El Araç Fiyatlama servisini kullanıma soktu. Borusan Araç İhale bu servisle kullanıcıların satmak ya da satın almak istedikleri araçların fiyatlarını hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilmesini sağlayacak. Bu servis ayrıca kendi açık artırma kanallarında gerçekleştirdiği satış verilerine dayalı fiyatlandırma sistemiyle aracın hasar, ekspertiz gibi bilgilerini de dahil ederek en gerçekçi ve doğru fiyatı gösterecek. Şu an sadece Turkcell’li BİP kullanıcılarına hizmet veren Borusan 7/24 Fiyat 2. El Araç Fiyatlama servisi pek yakında tüm operatörlerin BİP kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

 

İkinci El Araç Müşterisi İnternette Daha Çok Zaman Harcıyor

 

SinanBarutcuogluBiP’in Keşfet bölümünde yer alan Borusan 7/24 Fiyat 2. El Araç Fiyatlama servisi ile ikinci el araç fiyatlarının en doğru şekilde öğrenilebileceğini söyleyen Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu; “İkinci el araç arayanlar, sıfır km araç arayanlara göre internette yüzde 40 daha fazla vakit geçiriyor, daha çok araştırıyor ve daha çok bilgi sahibi oluyor. Müşteri bilgi ve bilinç düzeyi arttıkça klasik kanallardan satış da eskisi kadar kolay olmuyor. Bu müşteri segmentini memnun etmek ve bu sektörde fiyat belirlemek çok daha dikkatli ve hassas bir çalışmayı gerektiriyor. Bu noktada Borusan Araç İhale, güçlü işbirlikleri sayesinde; güvenilir kanallar arayan müşterilerin güvenli bir çözüm noktası oluyor ve en doğru fiyatı sunuyor. Böylece İkinci El Otomobil Satışında En Gerçekçi ve Doğru Fiyat Dönemi başladı” diye konuştu.

 

 

Önemli Bir Referans Noktası Olacak

 

BiP & Dijital İş Ortaklığı Servisleri Müdürü Fulden Altuner Türken, Borusan’la birlikte geliştirdikleri fiyatlandırma sistemine ilişkin yaptığı açıklamada “Turkcell olarak Türkiye’de dijital dönüşümün öncülüğünü yürütüyoruz. Bu süreçte sadece kendi sektörümüzü değil, perakende ve otomotiv gibi sektörleri de geliştirdiğimiz dijital servislerle dönüştürüyoruz. Borusan’la birlikte geliştirdiğimiz fiyatlandırma sistemi, müşterilerimizin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. BiP’in bu sistemle birlikte ikinci el araç pazarında hızlı ve güvenli alışverişin önemli referans noktalarından birisi olacağına inanıyoruz” dedi.

 

Otomotiv Sektörüne İvme Kazandıracak Çok Değerli Proje

 

Makine öğrenme altyapısına sahip sistemin, makine öğrenmesiyle ilgili tüm geliştirmeleri Borusan Araç İhale uzman ekibi ve Microsoft yetkili iş ortaklarının birlikte çalışmasıyla gerçekleştirildi. Microsoft Türkiye Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Kubilay, “Microsoft olarak daha fazlasını başarmaları için bireyleri ve kurumları güçlendiren çözümler sunarak, sektörleri ve toplumları değiştirmeye devam ediyoruz. Borusan Araç İhale projesinde bulut ve makina öğrenimi teknolojilerimizle yer alarak, bize göre otomotiv sektörüne ivme kazandıracak çok değerli bir projeye katkıda bulunduk. Global araştırmalara göre, 2. El araç pazarında araç seçenekleri artarken, tüketici profili de gençleşiyor. Veriye erişimin kolaylaştığı, dijital tüketim alışkanlıklarının ve e-ticaretin geliştiği yeni dönemde, rekabet giderek artacak. Direksiyona teknolojinin geçtiği bu yeni dönemde, ülkemizin otomotiv sektörünün gelişimine katkıda bulunacak bu projede yer almaktan dolayı çok mutlu ve heyecanlıyız” dedi.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yeni 2020 Toyota Yaris Avrupa Versiyonu Fotoğraf Galerisi