DOLAR

18,8322$% 0.02

EURO

20,1990% -0.02

STERLİN

22,7512£% 0.3

GRAM ALTIN

1.135,77%0,35

ONS

1.872,76%0,15

BİTCOİN

428216฿%-0.96964

ETHEREUM

30771Ξ%-0.12918

a
REKLAM
  • Vidyoto
  • HABER
  • İkinci El Otomobil Fiyatları Gerçek Değerini Bulacak

İkinci El Otomobil Fiyatları Gerçek Değerini Bulacak

İkinci El Otomobil Fiyatları Gerçek Değerini Bulacak
0

BEĞENDİM

REKLAM

 

İkinci elin 2021’e düşüşle başladığını söyleyen DOD Satış Müdürü Erol Gündoğan “İkinci El Otomobil Fiyatları Gerçek Değerini Bulacak” dedi.

 

ikinci el

 

İkinci El Otomobil Fiyatları Gerçek Değerini Bulacak

 

İkinci el otomobil pazarının 2020 yılına hızlı bir giriş yaptığını ancak yılın geneli itibarıyla dengesiz ve düzensiz bir seyir izlediğini söyleyen DOD Satış Müdürü Erol Gündoğan, sıfır km araçlarda yaşanan tedarik sorununun müşterileri 2. el pazarına yönlendirdiğini, pazarda en yüksek artışın yüzde 45 ile 0-1 yaş arası araçlarda yaşandığını, aynı zamanda pazarın yüzde 51 gibi bir seviyeyle C segmentinde konumlandığını söyledi. Bu durumun kontrol dışı fiyatlandırmalar yaşanmasını da beraberinde getirdiğini söyleyen Erol Gündoğan, ” Ortalama yüzde 35 seviyesinde fiyat artışı yaşanan modeller oldu. Bu dönemde yapılan ÖTV düzenlemesi de 2. el araç fiyatlarının artmasını etkileyen bir başka etken oldu. 2020 yılı içinde yüzde 35 seviyelerine çıkan fiyat artışlarının 2021 itibarıyla düşüşe geçti. Şu an yüzde 10-12 bandında bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatlar pandemi etkisinin azalması ve 2021 model araçların pazardaki yerini alması ile birlikte gerçek değerini bulacaktır ancak bu noktadan sonra major fiyat değişiklikleri öngörmüyoruz” dedi.

 

Düzenleme bir standart getirecek

 

Şubat 2018’de yayınlanan, ikinci el araç pazarını ve ticari faaliyetleri düzenlemeye yönelik yönetmeliğin artık tam anlamıyla yürürlüğe girdiğini ifade eden Erol Gündoğan, “Bu düzenleme, ikinci el araç alım-satımı ile ilgili hizmet kalitesini artırmaya yönelik ciddi bir adım. Yönetmelikle getirilen ekspertiz ve garanti gibi zorunluluklar DOD olarak bizim yıllardır müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden bazıları. Sektördeki hizmeti aynı noktaya taşımayı amaçlayan yönetmelik ile müşteri faydasına olan hizmetlerin sektörün geneline yayılması hem sektördeki rekabeti hem de sağlayacağı güven ortamı ile ikinci el araçlara olan ilgiyi daha da artıracaktır” şeklinde bilgi aktardı.

 

İkinci el otomobil almak isteyenlere tavsiyeler

 

İkinci el araç almak isteyenler için tavsiyelerde de bulunan Gündoğan “Her şeyden önce güven çok önemli. Müşterilerimiz aracı gerçek değerinde, hızlı ve sorunsuz bir şekilde değerlendiren; alırken de satarken de müşterilerini korumaya devam eden, herhangi bir sorunla karşılaşmaları halinde sürekli bir muhatap bulabilecekleri firmalar ile çalışmalılar. Bu bakımdan, kurumsal firmalar araç satış süreçlerinde olduğu gibi sonrasında da hayatı kolaylaştıran çözümler sunar” şeklinde bilgi verdi.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

2020 Yılında En Çok SUV Modelleri Satan Marka Belli Oldu