İçten Yanmalı Motorlu Otomobillerin Yasaklanması Saçmalık

 

AB’nin karbon emisyonlarını azaltma planında değişiklik talep edecek olan Çekya’ya göre İçten Yanmalı Motorlu Otomobillerin Yasaklanması Saçmalık.

 

cekya icten yanmali motor scaled

 

İçten Yanmalı Motorlu Otomobillerin Yasaklanması Saçmalık

 

Çekya Başbakan Andrej Babis, Çekya’nın Avrupa Birliği (AB) karbon emisyonlarını azaltma planında büyük değişiklikler talep edeceğini, çünkü mevcut teklifin ana otomotiv endüstrisine zarar vereceğini söyledi. Babis, önümüzdeki ay seçimlerden önce muhalefet liderleriyle çevrimiçi bir tartışmada, 2035 yılına kadar yanmalı motorlar için önerilen bir yasağın “saçma” olduğunu ve üye devletlerin liderlerinin iklim paketi hakkında zorlu bir tartışma yaşayacaklarını söyledi. “Bunun önemli ölçüde değiştirilmesi gerektiğine ikna oldum” diyen Babis, “Bu karar otomobil üreticilerini mahvediyor ve biz bu teklife karşıyız. Bir sonraki hükümet bununla uğraşmak zorunda kalacak çünkü insanlara ne tür araba almaları gerektiğini dikte edemeyiz” dedi.

 

Önümüzdeki 10 yılda içten yanmalı motorlu otomobillerin yasaklama önerisi, AB’nin ekonomisinin her köşesini dönüştürmek için 2021 Haziran ayında sunduğu iddialı iklim planının bir parçası. Şimdi bloğun 27 üyesinin planı gerçeğe dönüştürmeden önce yıllarca zorlu müzakereler bekleniyor. Elektrikli araçlarla ilgili gelişmeler, otomobil üretiminin sanayi üretiminin dörtte birinden fazlasını oluşturduğu ve doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 700 bin kişiyi istihdam ettiği 10,7 milyonluk Çekya için de bir endişe haline geldi. Çekya Başbakanı Andrej Babis, AB’nin karbon azaltma hedefleri konusundaki endişelerini dile getirirken, bunun Çekya’nın son derece sanayileşmiş ve yoğun kömür kullanan ekonomisinin rekabet gücünü tehdit edeceğini savundu ve 2022’nin ikinci yarısında AB’nin dönem başkanlığını devraldıktan sonra otomobil endüstrisi konusunu bir öncelik haline getirme sözü verdi. Çekya Başbakanı ayrıca, karbon kredilerinin sabit fiyatlandırmaya sahip olması ve piyasalarda emtia olarak işlem görmemesi gerektiğini söyledi.

 

Otomotiv sektörüne yönelik diğer güncel gelişmeleri takip etmek için Vidyoto Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM