14 Haziran 2017 14:11:16 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 18:27:19

Hyundai’den SUV Segmentinde Daha Güçlü Olmak İçin Yeni Atak: KONA

Hyundai’den SUV Segmentinde Daha Güçlü Olmak İçin Yeni Atak: KONA Hyundai, SUV segmentinde elde ettiği başarıyı sürdürmek istiyor. 

 

Hyundai'den SUV Segmentinde Daha Güçlü Olmak İçin Yeni Atak: KONA

 

Hyundai’den SUV Segmentinde Daha Güçlü Olmak İçin Yeni Atak: KONA

Hyundai’nin yeni aile kimliği olan basamaklı tip ızgarayı benimseyen Kona, yeni ikiz farlara ve LED farların üstünde konumlandırılmış LED gündüz sürüş farlarına ev sahipliği yapıyor. Geniş duruşu desteklemek için farklı kontrastlı çamurluğa sahip olan Kona, tavan rafıyla da sportif ve maceracı olduğunu gösteriyor. Aracın arka kısmındaki spoylerde yer alan entegre LED stop lambası da tasarımı tamamlıyor. Hyundai KONA, 4.165 mm uzunluğa, 1.800 mm genişliğe ve 1.565 mm yüksekliğe (tavan rafıyla) sahip. Kaslı görüntüsünü 18 inçlik jantlarla destekleyen KONA’nın iki renkli tavanı ve 10 farklı dış renk seçeneği bulunuyor.

 

 

Motor Seçenekleri ve Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi

Hyundai Kona, 2 farklı turbo şarjlı, düşük hacimli benzinli motor, manuel ve çift kavramalı (DCT) şanzımanlarla kombine ediliyor. Hyundai, 6 ileri manuel şanzımanı 120 HP gücündeki 1.0 litrelik T-GDI seçenekte kullanırken, serinin en hızlı ve en keyifli versiyonu olan 177 HP’lik güce sahip 1.6 litre T-GDI motor da 7 ileri DCT şanzımanla sunuluyor. Hyundai’nin kendi geliştirdiği 7 ileri çift kavramalı (7DCT) şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ilk olarak yüksek güçlü 1.6-litre T-GDI versiyonda satışa sunulacak. Kona’nın güvenlik özellikleri arasında Hyundai’nin Yaya Algılama, Kör Nokta Algılama, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Yorgunluk Tespit, Statik Dönüş Farları ve Otomatik Acil Fren Destek Sistemi yer alıyor.

 

 

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak