Hyundai ve Audi’den Fuel Cell Hidrojen Yakıt Hücresi İçin Lisans Anlaşması

Hyundai ve Audi’den Fuel Cell Hidrojen Yakıt Hücresi İçin Lisans Anlaşması. Anlaşmaya göre, geliştirilecek yeni teknolojileri iki marka da kullanacak.

 

audi hyunda fuel cell

 

Hyundai ve Audi’den Fuel Cell Hidrojen Yakıt Hücresi İçin Lisans Anlaşması

 

Hyundai Motor Grubu ve Audi AG, hidrojen yakıt hücreli elektrikli araçların (FCEV) bileşenlerini ve teknolojilerini kapsayan, uzun süreli bir çapraz lisans anlaşması imzaladı. Yeni işbirliği kapsamında, Hyundai ve Audi, otomotiv endüstrisini daha sürdürülebilir bir geleceğe taşımak için ortak çalışmala yapmayı hedefliyor. Audi’nin bağlı olduğu ana şirket Volkswagen AG ile Hyundai’nin sahibi olduğu KIA da çapraz lisans anlaşmasıyla gelişmelerden faydalanabilecek. Hyundai, ix35 FCEV’in yakıt pilini ve yeni modeli Nexo’nun geliştirilmesinden elde ettiği bilgi birikimini ve tecrübelerini Audi ile paylaşacağı gibi Hyundai’nin FCEV yedek parça tedarik zincirinden de tam olarak yararlanacak.

 

İki Markanın FCEV’e Yönelik Çalışmaları

 

Hyundai Motor Company, 2013 yılından bu yana SUV sınıfında gelişmiş hidrojen yakıt hücreli elektrikli modeller sunuyor ve dünya çapında 18 ülkede satış gerçekleştiriyor. Audi ise yaklaşık 20 yıldır yakıt hücresi konseptleri üzerinde çalışıyor. İlk test aracı 2004 yılında kompakt Audi A2H2, ardından 2008 yılında Audi Q5 HFC oldu. 2014 Audi A7 Sportback h-tron quattro tanıtıldı. 2016 yılında Audi h-tron quattro konsept çalışması ortaya çıktı.

 

Anlaşmaya İlişkin Yorumlar

 

Bu yeni ortaklık ile ilgili görüşlerini dile getiren Audi AG Teknik Geliştirme Kurulu Üyesi Peter Mertens, “Fuel Cell teknolojisi, elektrikli sürüşün en sistematik hali. Bu nedenle geleceğe yönelik, emisyon içermeyen premium mobilite adına teknoloji portföyümüzde önem kazanacak. FCEV yol haritamızda, Hyundai gibi güçlü ortaklarla güçlerimizi birleştiriyoruz. Bu sürdürülebilir teknolojinin atılımına yönelik işbirliği, yenilikleri cazip maliyet yapılarıyla yönlendirmenin akıllı yolu” dedi. Hyundai Motor Company Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Euisun Chung ise, “Hyundai ve Audi ortaklığının, Fuel Cell yakıt hücreli araçların sağladığı vizyon ve çevremize karşı sorumluluğumuz açısından başarıya ulaşacağından eminiz” dedi.

 

Hyundai ve Kia Avrupa ve Kuzey Amerika’da Yeniden Yapılanacak haberini de okuyabilirsiniz…

 

Hyundai ve Kia Avrupa ve Kuzey Amerika’da Yeniden Yapılanacak

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM