Hyundai i30 Fastback Avrupa Satışına Başlandı

Hatcback ve sedan gövde tiplerine alternatif olarak geliştirilen Hyundai i30 Fastback Avrupa Satışına Başlandı. 30 Fastback, Türkiye’de de son çeyrekte satışa sunulacak.

 

i30 Fastback 1

 

Hyundai i30 Fastback Avrupa Satışına Başlandı

 

Hyundai Smart Sense aktif güvenlik ve sürüş asistanlarına sahip olan i30 Fastback, aynı zamanda kompakt sınıftaki ilk beş kapılı coupe tarzı modeli. Hyundai’nin Avrupa Test Merkezi’ndeki mühendisleri tarafından Nürburgring “Nordschleife” pistinde test edilen i30 Fastback, 5 kapılı versiyondan 5 mm daha alçak ve sertliği yüzde 15 oranında artırılan süspansiyon sistemine sahip. 1,425 mm’lik bir yüksekliği olan i30 Fastback, beş kapılı versiyona göre 30 mm daha alçak. 4,455 mm uzunluğuyla da 5 kapılı versiyona göre 115 mm daha uzun.

 

i30 Fastback 2

 

i30 Fastack’te iki küçültülmüş turbo şarjlı benzinli motor görev alıyor. 140 HP gücündeki 1.4 T-GDI turbo şarjlı dört silindirli motor 6 ileri manuel şanzıman veya 7 vitesli çift debriyajlı şanzıman ile sunuluyor. Çift debriyajlı şanzıman otomatik veya manuel vites değiştirme seçenekleri sunuyor. 1.0 T-GDI motor ise 6 ileri manuel şanzıman ile sunuluyor. Bu iki motor da verimliliği artırmak için standart olarak Stop&Go (ISG) sistemine sahip.

 

i30 Fastback 6

 

Euro Ncap Çarpışma Testi’nden 5 yıldız alan i30 Fastback, Ön Çarpışma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Uyarısı, Şerit Takip Asistanı, Şerit Sabitleme Yardımı, Kör Nokta Çarpışma Uyarısı (BCW), Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı (RCCW), Akıllı Hız Sınırı Uyarısı (ISLW) ve Akıllı Hız Sabitleme Kontrolü ile aktif güvenlik unsurları sunuyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM