Hyundai H350 Üretilmeye Başladı

Hyundai H350 Üretilmeye Başladı. Karsan tarafından üretilecek ve yüzde 80’i ihraç edilecek H350’nin yüzde 15’i de Türkiye için üretilecek.

 

Karsan, H350'nin seri üretimine başladı. Yüzde 80’den ihraç edilecek H350'nin yüzde 15’i de Türkiye için üretilecek.

 

Karsan, HMC ile yaptığı işbirliği kapsamında H350 hafif ticari araçların seri üretimine başladı. İlk 7 yılda 200 bin adedin üzerinde üretilmesi hedeflenen ve üretimin yüzde 80’den fazlasının ihraç edilmesi beklenen H350’nin yüzde 15’i de Türkiye pazarı için üretilecek. Karsan’ın 2012’de HMC ile imzaladığı anlaşmadan bugüne iş ortağı ile H350’nin hayata geçirilmesi için 200 milyon Avro’nun üzerinde yatırım gerçekleştirildi. Bu kapsamda Karsan da mevcut üretim tesislerine ilaveten 43 milyon Avro’luk yeni yatırım yaptı. H350’ler haziran ayından itibaren ağırlıklı olarak Avrupa Birliği, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve CIS ülkeleri pazarlarında görülecek. Türk mühendisler tarafından üretilecek olan 200 bin adedin üzerinde Hyundai H350 marka araçlar 50’ye yakın ülkeye ihraç edilecek. Karsan’ın pazarlama şirketi Karsan Pazarlama’nın, aracın münhasır Türkiye distribütörlüğünü üstlenmesiyle üretimin yüzde 15’i de iç pazarda satılacak.

 

H350’nin Teknik Özellikleri

Hyundai H350 serisinin azami yüklü ağırlığı 3 ton ila 6 ton arasında değişen panel van, şasi kamyonet ve minibüs olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. H350 Minibüs 13+1koltuklu 4 ton ve 16+1 koltuklu 4.1 ton olmak üzere iki seçenek sunarken H350 Panelvan, 3.5 tonluk 10.5 m3’lük yükleme hacimli, 3.5 tonluk 12.9 m3’lük yükleme hacimli ve 4.1 tonluk 12.9 m3’lük yükleme hacimli olmak üzere 3 farklı yükleme hacmi seçeneği sunuyor. Başlangıçta 6 araç/saat üretim hızında bir vardiya için 350 kişi ek istihdam sağlaması beklenen projenin ilerleyen dönemlerinde ek yatırımlarla 8.5 araç/saat üretim hızına ulaşması ve üç vardiyada toplam bin 200 kişiye istihdam sağlaması planlanıyor.

 

Hyundai H350 light commercial vehicles, whose mass production was already started

As part of its collaboration with one of the world’s largest automotive manufacturers, the Hyundai Motor Company, Karsan held the “Start of Production Ceremony” for Hyundai H350 light commercial vehicles, whose mass production was already started. With its long history of successful partnerships and projects in the industry, Turkey’s long-established automotive manufacturer Karsan signed an agreement with its business partner, the Hyundai Motor Company (HMC), in November 2012. Within the scope of this agreement, Karsan completed its prototype and pre-series production and has held the “Start of Production Ceremony” for the new light commercial vehicle series, the “Hyundai H350”. The Hyundai 350 series offer three different versions: bus, van and truck with a maximum weight-carrying capacity of 3-6 tons.

 

04.06.2015

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. eyüp kütükcü dedi ki:

    Allah çıkmış olduğunuz yolda yardımcınız olsun. Tüm emeği geçenlerin eline sağlık. Çok iyi.

    • admin dedi ki:

      Hyundai, otomobildeki başarısını ticari araca da yansıtmaya başladı. Türkiye’deki iş ortağı Karsan da bu gelişmeden oldukça faydalanıyor. Otomobil dünyasının gelişmelerini yakından takip etmek için vidyoto.com’u izlemeye devam edin. Ayrıca http://www.facebook.com/vidyotocom sayfamızı da beğenebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
BMW, X1’in İkinci Neslini Tanıttı
BMW, X1’in İkinci Neslini Tanıttı

BMW, X1’in İkinci Neslini Tanıttı BMW Sports Activity Vehicles (SAV) olarak isimlendirdiği modeli X1’İN İKİNCİ NESLİNİ TANITTI.   https://www.youtube.com/watch?v=ZAa-Y0_I51o&feature BMW,...

Kapat