5 Eylül 2017 13:52:39 | Son Güncelleme: 23 Mayıs 2018 16:49:32

Honda 2017 Frankfurt Motor Show’da CR-V Hybrid Prototype Tanıtacak

Honda 2017 Frankfurt Motor Show’da CR-V Hybrid Prototype Tanıtacak. CR-V Hybrid ayrıca Honda’nın Avrupa’daki ilk elektrikli motora sahip modeli olacak. 

 

Honda Frankfurt Motor Show'da CR-V Hybrid Prototype Tanıtacak

 

Honda 2017 Frankfurt Motor Show’da CR-V Hybrid Prototype Tanıtacak

 

Yeni Honda ailesinin ‘yüzünü’ yansıtan CR-V Hybrid Prototype, eski versiyona göre daha geniş ve daha uzun bir gövdeye sahip.  Daha kaslı çamurlukları ile aracılığıyla bu geniş duruşunu tamamlayan CR-V Hybrid Prototype, bunu ince A sütunu ile birlikte artan omuz hacmi, motor kaputunda ve arka bölgedeki daha keskin konturlarla pekiştirmiş.

 

 

İki motorlu i-MMD (Akıllı Çok Modlu Sürüş) sistemi, CR-V Hybrid Prototipinde bir elektrik tahrik motoru, elektrik enerjisi üretimi ve tahrik için 2.0 litrelik i-VTEC dört silindirli benzinli motor ve ayrı bir elektrik jeneratörü motoruna sahip. Hibrid sistem geleneksel bir şanzımana ihtiyaç duymuyor. bunun yerine hareketli bileşenler arasında doğrudan bir bağlantı oluşturan tek bir sabit dişli oranıyla donatılmış ve sistem içerisinde torkun düzgün bir şekilde aktarılmasını sağlayan bir şanzıman kullanılıyor.

 

 

I-MMD sistemi yakıt ve elektrik enerjisini en verimli şekilde nasıl kullanacağını belirleyen bir sistem. Sürücünün 3 mod arasında kolayca tercih yapmasına olanak sağlıyor. Otomobildeki 3 mod EV Drive, Hybrid Drive ve Engine Drive’dan oluşuyor. EV Drive modunda, motor tahrik gücünü sıfır emisyonlu sürüş sağlayan pillerden alıyor. Benzinli motor, Hybrid Drive’da elektrikli jeneratör motoruna ve elektrikli tahrik motoruna güç sağlıyor. Bu modda, benzinli motorun gücü jeneratör motoru vasıtasıyla geri döndürülerek pil takımını şarj ediyor. Engine Drive modunda ise tekerlekler doğrudan benzinli motor tarafından tahrik ediliyor ve elektrikli tahrik motorundan “talep üzerine” tepe gücü “artırma” uygulanıyor.

 

Yeni Honda CR-V Videosunu İzlemek için tıklayın

 

2017 Honda CR-V All Details – Tüm Detayları ile 2017 Honda CR-V

 

 

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak