Ford’un Ferrari’ye Meydan Okuması Beyaz Perdeye Aktarılıyor

1966’da Franda’da düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nı anlatan Asfaltın Kralları filmi ile Ford’un Ferrari’ye Meydan Okuması Beyaz Perdeye Aktarılıyor.

 

ford ferrari film

 

Ford’un Ferrari’ye Meydan Okuması Beyaz Perdeye Aktarılıyor

 

Sinemalarda yeni bir otomobil yarışı filmi daha gösterime girecek. 20th Century Fox’un yapımcılığını üstlendiği ve tam 100 milyon dolarlık bütçeyle hazırlanan biyografik dram filmi olan Ford v. Ferrari (Asfaltın Kralları) adlı film, 15 Kasım 2019 tarihinde seyircilerle sinemalarda buluşacak.  Başrollerini Christian Bale ve Matt Damon’ın üstlendiği filmde,  Matt Damon’ı Carroll Shelby, Christian Bale’i de Ken Miles rolünde izleyeceğiz. Filmin oyuncu kadrosunda Bale ve Damon’ın yanı sıra Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Josh Lucas gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Logan, Wolverine, 3:10 Yuma Treni, Walk The Line, Identity, Girl Interrupted, Cop Landgibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen James Mangold yaptı. Ford V. Ferrari’nin senaryosu ise Jezz Butterworth, Jonh-Henry Butterworth, yönetmen James Mangold ve Jason Keller tarafından yazıldı.

 

Filmin Konusu

 

“Asfaltın Kralları”nın konusu;  Film, 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini konu alıyor. Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan sıfırdan bir otomobil yapmalarını ister. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby (Matt Damon) ve İngiliz şoförü Ken Miles’ın (Christian Bale) başını çektiği ekip, uzun yıllardır pistlere egemen olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda alt etmek için işe koyulur.

 

Filmin Yeni Fragmanı

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

REKLAM